5:4(3:1,0:2,2:1)
ne 19. 11. 2023 18:00 @ SH Sareza Ostrava, 1. liga mužů, 14. kolo

Áčko poprvé ve své prvoligové historii poráží Ústí

Ve 14. kole 1. ligy se áčko představilo na domácí palubovce proti Florbal Ústí.

Úvod utkání byl pro áčko z říše snů. Hned ve druhém střídání našel Marťas Döhner krásnou přihrávkou osamoceného Honzu Hranického, který usměrnil míček do odkryté ústecké branky. Tatáž lajna hned ve svém dalším střídání přidala druhou branku. Vojta Blana přihrál míček Marťasovi Döhnerovi, který zachoval chladnou hlavu a přízemní střelou našel místo na vzdálenější tyči. To však ještě nebylo vše. Byť Ústí se začalo postupně dostávat do zápasu, tak to byli opět naši hráči, kteří vstřelili branku. Faul na Vojtu Blanu byl vyhodnocen jako trestné střílení. K němu se postavil jeden z nejmladších hráčů týmu David Svoboda a s chladnou hlavou překonal ústeckého brankáře. Ústí postupně navyšovalo své obrátky a bylo za to odměněno, když se prosadilo nenápadnou střelou po rychlém přechodu do útoku. Vedením 3:1, které asi nečekal ani ten největší optimista, skončila 1. třetina utkání.

Ve druhé části utkání bylo vidět, že se Ústí nechce spokojit s dosavadním výsledkem utkání a že rozhodně nechce zapsat další prvoligovou porážku. Po odskoku z rozehrávky přidal svou druhou branku ústecký Vondruška a utkání dostalo ještě větší náboj. Závěr prostřední části byl pro nás jako ze špatného filmu. V nabídnuté přesilové hře zkusil své štěstí střelou pět vteřin před koncem třetiny Dan Peterek - nejenže z toho nebyl střelecký pokus, který by mohl mít naději na úspěch, nýbrž střelu zablokoval první bránící hráč, který se vydal do rychlého protiútoku. Dan Peterek ve snaze zamezit pohybu soupeře jej fauloval natolik, že z toho byl trest na 2+2 minuty. Hra navíc pokračovala rychlým protiútokem Ústí, který skončil také srovnávací brankou. Do šaten se tak po druhé siréně šlo za nerozhodného stavu 3:3.

Domácí na úvod 3. třetiny nečekalo nic lehkého - Ústí sice dosavadní nabídnuté přesilové hry nevyužilo, ale nabídka až čtyři minuty trvající výhody byla více než štědrá. Naštěstí se nám povedlo, díky obětavosti bránících hráčů, řadu pokusu Ústí zblokovat. To, co přece jen na branku prošlo, pak pochytal Tom Petr, který se do branky vrátil po delší přestávce. Utkání se dostalo do fáze, kdy následné branka mohla určit vítěze utkání, a to se také stalo. Naštěstí to byl Honza Vojáček, který přesným zásahem přesunul skóre utkání na naší stranu. Pět minut před koncem 3. třetiny pak gólovou pojistku přidal svým druhým gólem v utkání Honza Hranický, když využil pěkné individuální akce Toma Zacha. Ústí se pak povedlo vteřinu před koncem, stejně jako ve 2. třetině, vstřelit branku, naštěstí to již na výsledek utkání vliv nemělo. Poprvé během svého prvoligového působení tak boduje proti Florbal Ústí - a co víc, rovnou jej porážíme, a to výsledkem 5:4.

“Do utkání jsme vstoupili sebevědomě. První třetina byla jasně v naší režii. Ve druhé části utkání jsme se nechali unést a soupeř i díky tomu srovnal stav utkání. Třetí třetinu jsme si ale pohlídali a máme důležité tři body. Klíčovým momentem utkání byl určitě gól na 4:3." zhodnotil utkání náš nejlepší hráč Martin Döhner.

Další utkání je na programu v neděli 26. 11., kdy se áčko představí od 17:00 hod. na palubovce FBC Plzeň.

FBC Letka Toman Finance Group - Florbal Ústí 5:4
branky: 2. Jan Hranický, 5. Martin Döhner, 12. David Svoboda, 53. Jan Vojáček, 55. Jan Hranický - 15. Jan Vondruška, 26. Jan Vondruška, 40. Martin Horn, 60. Jan Vondruška; rozhodčí: Libor Gavlas - Roman Sladký; vyloučení: 2 + Dan Peterek 4:1; využití: 0:0; diváků: 61; zásahy brankářů: Tomáš Petr 12 - Dominik Hrabě 8; po třetinách: 3:1, 0:2, 2:1