OrkaFBC Letka
11:5(4:3,3:1,4:1)
ne 24. 3. 2024 18:00 @ MSH Mladá Boleslav, 1. liga mužů, 4. kolo

Áčko prohrálo s Čelákovicemi i po čtvrté a sestupuje z 1. ligy

V rámci 4. utkání play-down 1. ligy se áčko představilo na palubovce MSH Mladá Boleslav proti Čelákovicím.

Úvodní třetina byla jako na houpačce. Domácí florbalisté se dostali do vedení 3:0, a to vyhnalo z branky nešťastného Matyho Bazalu. Nám se povedlo stav utkání postupně dorovnat. Po důrazu Vojty Šimíka v brankovišti se střelou z dálky prosadil Peťa West. Na rozdíl jedné branky snížil Kuba Košarišťan, který využil dobré kličky Dana Peterka. Stav utkání pak srovnal Honza Vojáček po tom, co si dobře narazil míček s Tomem Zachem. Nebyla by to ale houpačka, kdyby nepřišel zpětný chod. Soupeř do konce třetiny vstřelil ještě jednu branku a do šaten se tak odcházelo za stavu 4:3 pro domácí.

Druhá třetina pro nás začala nešťastnou brankou a jakoby předurčila ráz zbytku utkání. Stav utkání jsme ještě dokázali díky přesné trefě Marťase Döhnera srovnat, leč bohužel naposledy. Soupeř v průběhu prostřední části zvládl naše konto zatížit hned třemi brankami a do šaten se tak odcházelo za stavu 7:4 pro domácí.

Jiskru naděje vykřesal na úvod třetí třetiny Honza Vojáček, který dokázal využít přesilovou hru. Jenže ve zbývající části utkání úřadovali už jen hosté, kteří přidali do postupem času více zdecimovanější naší sestavy ještě čtyři branky. Skóre se tak zastavilo na závěrečném poměru 11:5 pro domácí.

V sérii play-down tak prohráváme 0:4 na utkání a po čtyřech sezónách opouštíme 1. ligu.

“Myslím, že celá ta série, každý její zápas, byly herně vyrovnané. Výsledkově bohužel ne. V posledním utkání to bylo o tom, že když jsme dorovnali, tak soupeř záhy zase odskočil. Je potřeba mu pogratulovat. Zasloužil si to více. Když mám pak zhodnotit celou letošní sezónu, tak nám základní část utekla o lepší vzájemné utkání s Českými Budějovicemi, kdy úspěch by nás posunul do osmifinále. V celé sezóně jsme pohořeli na šířce zápasové soupisky a hlavně na zakončení. Klukům patří velké poděkování za to, že se rvali po celou sezónu. Teď bude důležité, jak se z toho celý klub zvedne.” zhodnotil utkání a sezónu trenér Petr Gajda.

ASK Orka Čelákovice - FBC Letka Toman Finance Group 11:5
branky: 3. Ondřej Špalek, 8. Václav Kramel, 8. Petr Němeček, 17. Daniel Goll, 21. Jakub Čáp, 27. Jakub Čáp, 35. Michal Němeček, 53. Michal Němeček, 59. Václav Kramel, 60. Ondřej Špalek, 60. Daniel Richtr - 14. Petr West, 15. Jakub Košarišťan, 15. Jan Vojáček, 25. Martin Döhner, 41. Jan Vojáček; rozhodčí: Milan Baloun - Lukáš Žofka; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 65; zásahy brankářů: Vojtěch Žáček 39 - Matyáš Dušan Bazala 5, Tomáš Petr 11; po třetinách: 4:3, 3:1, 4:1