ZnojmoFBC Letka
6:10(2:5,1:2,3:3)
so 17. 12. 2022 19:00 @ SH TJ Znojmo, 1. liga mužů, 19. kolo

Áčko si ve Znojmě nadělilo tři body

Důležitého vítězství, které uzavřelo kalendářní rok 2022, dosáhlo naše áčko na hřišti Znojmo. Konkurenta v boji o postup do play-off přehrálo poměrem 6:10.

Utkání pro nás začalo dobře, jako první jsme otevřeli skóre. Jirka Šincl našel na mantinelu Vojtu Blanu a ten přesnou střelou vstřelil jubilejní stou branku našeho celku v letošním ročníku 1. ligy. Znojmo odpovědělo v přesilové hře, kdy jsme pykali za přestupek Ondry Čecha a potvrdilo tak fakt, že patří aktuálně k nejlepším týmům ve hře v početní výhodě. Vyrovnaný stav však vydržel pouhých 23 vteřin. Míček poskakující ve velkém brankovišti našel Martin Döhner a překlopil vedení na naší stranu. I náš tým patří patří k těm, které si umí poradit s přesilovou hrou. To jsme potvrdili v 17. minutě první části, kdy si při rozehrávce z velkého brankoviště odskočil Jirka Šincl a trefil volné místo v brance Znojma. Domácí však i nadále kousali a opět snížili stav utkání. Jinak skvěle chytající Tom Petr lehce podcenil odraz od zadního mantinelu, ten si našel domácí snajpr Šrámek a míček pohotově zasunul do branky. Naštěstí ani odpověď na tuto branku nám netrvalo dlouho. Za 21 vteřin putoval míček po trase Zach - Filip - Sedláček, kdy posledně jmenovaný zakončil tuto oku lahodící souhru. To ještě ale nebylo vše. Minutu před koncem první části se nám vyplatila aktivní hra. Honza Vojáček přinutil soupeře k chybě a uzmutý míček servíroval před branku. Tam si jej našel Honza Hranický a díky jeho přesné střele jsme odcházeli do šatny se zajímavým vedením 2:5.

Prostřední část utkání začal pro změnu aktivně soupeř, který využil našeho zaváhání v rozehrávce a snížil stav utkání na dvě branky. Góly v rychlém sledu, které jsme tentokrát vstřelili my, byly klíčem k úspěchu. Další oku lahodící souhru sehrála první lajna. Téměř na jeden dotek putoval míček od naší branky po ose Čech - Šincl - Hranický - Blana až k brance soupeře, kde jej do odkryté branky nasměřoval Honza Vojáček. Hned za 30 vteřin jsme se mohli radovat znovu. V dobré formě hrající Döhner rozehrál míček z poloviny hřiště na mantinel a pokračoval před bránu soupeře, kde si míček po sérii, nutno podotknou šťastných, odrazů našel a umístil za záda bezmocného brankáře Znojma.

Třetí třetina pak přinesla, ve své první polovině, trochu nečekanou zápletku. V jejím začátku neproměnil Tom Elbl trestné střílení a Znojmo trestalo. Využilo přesilovou hru, aby pak přesnou střelou od mantinelu dotáhlo stav utkání na rozdíl dvou branek. Zřejmě rozhodující okamžik utkání přišel v polovině třetí části. Tom Petr chytil znojemskému Šrámkovi nájezd. Za minutu jsme dostali možnost přesilové hry, kterou jsme po 25 vteřinách využili. Tom Zach našel na mantinelu Jirku Šincl, který umístil míček těsně nad nohou brankáře na vzdálenější tyč. Znojmo se však nevzdalo a po naší školácké ztrátě míčku se opět dotáhlo na rozdíl dvou branek. V závěru to už byla ze strany domácích hra o všechno, kterou jsme však dokázali využít. Napřed Honza Vojáček využil napadání Vojty Blany a umístil míček do prázdné branky, aby se pak to stejné povedlo Danku Filipovi.

“K poslednímu utkání letošního roku jsme cestovali klimatizovaným autobusem do Znojma. Při pohledu na tabulku bylo zřejmé, že oba týmy se budou snažit urvat důležité body v boji o blížící se play-off. Předvedli jsme kvalitní hru na míčku, kterou jsme si v celém průběhu utkání vytvářeli nadějné pozici pro zakončení a díky které jsme po větší část utkání herně dominovali. Zároveň jsme však soupeři stejně jako v minulém zápase věnovali přesilové hry a přidali i několik nedorazů v obraně, což Znojmu stačilo k tomu, aby se ve skóre udrželo na dostřel. Nakonec v náš prospěch definitivně rozhodlo chycené trestné střílení za stavu 7:5 a kvalitní defenziva při závěrečné power play soupeře. Nyní se už musíme soustředit a dobře připravit na lednovou pasáž základní části, která pro náš tým bude stěžejní.” řekl k vítěznému utkání Tom Zach.

Další utkání je na programu až v novém roce, a to v sobotu 7. 1., kdy se od 17:00 hod. utkáme na domácí palubovce s Chomutovem.

TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBC Letka Toman Finance Group 6:10
branky: 13. Jiří Šrámek, 19. Jiří Šrámek, 23. David Přibil, 45. Martin Pánek, 46. Petr Číhal, 53. Jiří Šrámek - 9. Vojtěch Blana, 13. Martin Döhner, 17. Jiří Šincl, 19. Martin Sedláček, 20. Jan Hranický, 27. Jan Vojáček, 28. Martin Döhner, 50. Jiří Šincl, 59. Jan Vojáček, 60. Daniel Filip; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 2:2; využití: 1:2; diváků: 60; zásahy brankářů: Jan Hándl -8 - Tomáš Petr -6; po třetinách: 2:5, 1:2, 3:3