ÚstíFBC Letka
15:5(5:0,4:1,6:4)
so 3. 12. 2022 20:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 17. kolo

Áčko si z Ústí veze debakl

Výsledek vypadá krutě - naše naděje na body pohřbila špatná efektivita a zeď v brance soupeře.

Utkání začalo vyrovnaně a nic nenasvědčovalo tomu, k čemu se schylovalo. Až do úvodní branky utkání by se dalo říct, že jsme měli více ze hry a byli nebezpečnější. Na to se však florbal nehraje a tak začali excelovat domácí. Ti dvěma slepenými brankami odskočili do komfortního náskoku. Ten se jim ještě do konce třetiny povedlo navýšit, když zejména v poslední minutě přidali další dvě slepené branky. Kdo ví, jak by se  utkání vyvíjelo, kdybychom ze stavu 2:0 pro domácí netrefili z florbalky debutanta v naší sestavě Kuby Košarišťana tyčku... Na to se ale, jak jsme již řekli, nehraje.

Do druhé třetiny jsme vstoupili opět aktivně a snažili se s nepříznivým stavem utkání něco udělat. To se nám částečně podařilo. První rychlý výhoz Tomáš Petra jsme ještě neproměnili, ten druhý však, zásluhou Honzy Vojáčka, už ano. Bohužel však hned záhy přišla další černá pasáž utkání. Během necelé minuty jsme inkasovali hned třikrát a, zřejmě, bylo po zápase - na tabuli po druhé části svítilo hrozivých 9:1.

Třetí část, možná díky větší uvolněnosti obou týmů, přinesla stejnou porci branek, jako první a druhá část dohromady - deset. Branky padaly v rychlém sledu a ušetřen jich nebyl ani Maty Bazala, který nastoupil do branky pro třetí třetinu. Za nás se postupně prosadili Danek Filip, Vojta Blana, znovu Danek Filip a pět vteřin před koncem v přesilové hře Jirka Šincl. Právě proměněná přesilová hra a nula v kolonce vyloučených budiž slabou náplastí na vysokou prohru.

“Ztroskotali jsme na domácím brankáři. Ústí dalo z prvních dvou střel dva góly, takže nám odskočilo a bylo to už pro nás těžké. Využívali šance. My jsme dostali lekci z produktivity - docela dost velkou. V 1. třetině jsme mohli dát dva tři góly, ale nic nám tam nepadlo a proto to vypadalo tak, jak to vypadalo. Musíme si zase uvědomit, že to nepůjde samo. Musíme dřít, bránit a dál makat a zase najít tu vítěznou vlnu.” řekl k utkání nejlepších hráč našeho celku Danek Filip.

Další utkání je na programu v sobotu 10. 12., kdy se od 17:00 hod. na domácí palubovce utkáme s pražskými BUTCHIS, aktuálně vedoucím týmem soutěže. Bude to zároveň poslední utkání v kalendářním roce 2022 na domácí palubovce.

Florbal Ústí - FBC Letka Toman Finance Group 15:5
branky: 5. Dan Semerád, 5. Martin Horn, 16. Tomáš Pšenička, 20. Martin Horn, 20. Vít Pavelka, 36. Martin Fuchsig, 36. Pavel Zeman, 37. Dan Semerád, 40. Vladimír Trčka, 41. Vladimír Trčka, 44. Pavel Vlček, 44. Filip Šedivý, 48. Tomáš Pšenička, 52. Martin Horn, 58. Vojtěch Semerád - 35. Jan Vojáček, 43. Daniel Filip, 47. Vojtěch Blana, 58. Daniel Filip, 60. Jiří Šincl; rozhodčí: Václav John - Lukáš Starý; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 147; zásahy brankářů: Dominik Hrabě 25 - Tomáš Petr 19, Matyáš Dušan Bazala 4; po třetinách: 5:0, 4:1, 6:4