11:4(3:0,7:0,1:4)
so 17. 2. 2024 18:00 @ SH Třebeš Hradec Králové, 1. liga mužů, 26. kolo

Áčko uzavřelo základní část 1. ligy vysokou porážkou s Hradcem Králové

V rámci 26. kola 1. ligy se áčko představilo na palubovce Hradce Králové.

Matematika play-down byla jasná - výhra za tři body by znamenala, že se áčko nemusí na nikoho ohlížet a jako soupeře do play-down dostane Čelákovice. Bohužel se výhra na palubovce černého koně letošního ročníku základní části 1. ligy z Hradce nekonala, takže do hry vstoupily výsledky Plzně a Startu98. Plzeň nastoupila na palubovce Bulldogs a prohrála vysoko 2:11. Start98 musel zvítězit za tři body, aby měl šanci skončit na 11. místě. Vypadalo to pro něj slibně - v závěru utkání ve Znojmě za vyrovnaného stavu odvolal brankáře a dostal se do vedení. Bohužel pro pražský tým srovnalo Znojmo v poslední možné vteřině utkání (sportovně se sluší uznat, že šlo o hodně spornou branku a že pokud by jí rozhodčí neuznal, nikdo by se nemohl divit). Utkání Startu98 se tak prodlužovalo, což znamenalo, že si naše mužské áčko uchovalo 11. místo po základní části a v play-down se utká s Orkou Čelákovice. O podrobnostech vás budeme brzy informovat.

První třetina utkání s Hradcem, a vlastně i celé utkání, byla z části ovlivněna tím, že do utkání nastoupilo áčko v sestavě 10+2. První branku zápasu vstřelil domácí z trestného střílení - nutno podotknout, že krásná exekuce byla dost na hraně pravidel. Hradec pak záhy přidal i druhou branku, když využil našeho špatného přechodu do útoku. Třetí branku přidal Hradec v závěru třetiny, když trefil odkrytou branku.

Z prostřední části utkání si snad vezmeme ponaučení a pak na ní rychle zapomeneme. Hradce v ní totiž přidal hned 7 branek a po dvou třetinách tak vedl hrozivých 10:0...

Do závěrečného dějství však nastoupilo mužské áčko motivované neudělat si z ostudy kabát. K nápravě reputace a skóre zavelel Honza Vojáček, když vystihl rozehrávku Hradce a krásnou táhlou střelou zamířil přesně. Druhou branku pak záhy přidal střelou mezi nohy domácího brankáře Marťas Döhner. Skvělý vstup do závěrečné třetiny mohl podtrhnout Honza Vojáček, ale z trestného střílení branku nevstřelil. Branku pak naopak vstřelil Hradec. Krásnou souhru Matese Kostřici a Ondry Čecha pak proměnil druhý jmenovaný v naší třetí branku. Marťas Döhner pak pohotovou dorážkou uzavřel celkové skóre utkání - v Hradci jsme prohráli 4:11.

“Zápas se mi hodnotí těžko. Každopádně 1. třetina za mě byla vyrovnána, bohužel pro nás ale soupeř proměnil více šancí a do šatny se šlo za stavu 0:3. Ve 2. třetině nevím, co se s námi stalo. Za nás to asi nebyl ani ten správný sport. To se stává. Poslední část utkání za to si kluci zaslouží pochválit. V šatně jsme si řekli, že nechceme odjet s nulou vstřelených branek a s výpraskem, což se nám snad částečně povedlo. Alespoň jedna třetina byla z naší strany slušná. Když se podívám na základní část - bylo to pro nás těžké, hodně nových kluků, ale myslím si, že se časem vyhráli a že získané zkušenosti zúročí v dalších bojích. Věřím, že to zvládneme.” zhodnotil utkání náš nejlepší hráč Honza Vojáček.

FbC Respect Hradec Králové - FBC Letka Toman Finance Group 11:4
branky: 5. Milan Koubek, 6. Tomáš Dlesk, 17. Mikuláš Ryba, 25. Milan Koubek, 26. Lukáš Gregor, 28. Milan Koubek, 29. Marcel Lehký, 35. Lukáš Gregor, 36. Milan Sucharda, 40. Lukáš Gregor, 45. Lukáš Gregor - 41. Jan Vojáček, 42. Martin Döhner, 52. Ondřej Čech, 53. Martin Döhner; rozhodčí: Přemysl Bališ - Lukáš Laštovička; vyloučení: 3:2; využití: 0:0; diváků: 121; zásahy brankářů: David Šimeček 18 - Matyáš Dušan Bazala 22, Tomáš Petr 3; po třetinách: 3:0, 7:0, 1:4

Na áčko teď čeká víkendová přestávka. Boje v play-down se naplno rozjedou první březnový víkend. Áčko bude začínat utkáním na domácím palubovce, které se uskuteční v sobotu 2. března 2024 od 20:00 hod. na SH Sareza Ostrava. O dalších termínech utkání vás budeme brzy informovat.