OrkaFBC Letka
5:7(2:1,1:3,2:3)
pá 17. 11. 2023 18:00 @ Arena Barrandov, 1. liga mužů, 13. kolo

Áčko veze z palubovky Čelákovic důležité vítězství

Ve 13. kole 1. ligy se áčko představilo na palubovce nováčka soutěže Orky Čelákovice.

Vše podstatné se v první třetině událo v šesté minutě. Domácí šli během 42 vteřin do dvoubrankového vedení, avšak nám se po spolupráci Honzy Bury a Davida Svobodovi povedlo snížit. Do konce první části utkání, byť oba týmy měly ještě dostatek šancí skórovat, se už skóre nezměnilo a do šaten se šlo za stavu 2:1 pro domácí Čelákovice.

Ve druhé části se jako první prosadili opět domácí, kteří skórovali po rychlém protiútoku. Nám se však i tentokrát povedlo poměrně v krátkém čase na tuto branku najít odpověď a stav utkání držet nadostřel. Rychlý protiútok nadvakrát zakončil Vojta Šimík. Ve druhé třetině jsme byli o něco málo lepší než domácí, což se potvrdilo v její druhé polovině. Napřed při hře 4 na 4 skvěle odskočil Marťas Döhner a přesnou střelou využil pěknou souhru Toma Zacha, Vojty Blany a Ondry Čecha. Obrat v utkání pak završil posledně jmenovaný, když v přesilové hře dorazil za záda čelákovického brankáře střelu Vojty Blany. Po druhé části utkání tak na tabuli svítil stav 3:4 pro naše barvy.

Závěrečné dějství bylo, i když to tak dlouho nevypadalo, na branky nejbohatší. Do dvoubrankového vedení nás poslal Honza Slaběňák, který v první fázi napřed obětavě zablokoval ránu soupeře, aby následně po rychlém přechodu do útoku mířil přesně do horní poloviny domácí branky. Bohužel se pak povedlo domácím stav utkání nejen snížit, ale dokonce také srovnat. Naštěstí pro nás přišla další početní výhoda a na jejím konci branka Vojty Blany, který využil přihrávku Jirky Šincla po rychlém a chytrém rozehrání Honzy Vojáčka. Definitivní podobu utkání pak zařídil střelou z poloviny hřiště do prázdné branky Vojta Šimík. Nováčka soutěže z Čelákovic jsme tak na jejich palubovce porazili 5:7.

“Úvod utkání nebyl z naší strany ideální. Nemyslím si, že bychom byli špatní na nohách. Problém byl v rozehrávce, kdy jsme trefovali prvního bránícího hráče. Byla to tragédie, dostali jsme z toho první dvě branky. Naštěstí jsme se dokázali rychle vrátit do utkání. Určitě nám dnes fungovala hra na míčku. V obranné hře to ale nebylo úplně ideální. Naštěstí jsme vstřelili v utkání dostatečný počet branek. Je potřeba zlepšit to, abychom soupeře vlastními chybami nevraceli do utkání, jak se to dnes dělo za stavu 3:5, kdy soupeř srovnal na 5:5. Určitě jsme rádi, že jsme využili přesilovou hru. Jsme také rádi, že si odvážíme tři body na které se budeme snažit navázat hned v dalším utkání." zhodnotil utkání náš nejlepší hráč Jirky Šincl.

Další utkání je na programu již v neděli 19. 11., kdy se áčko představí od 18:00 hod. na domácí palubovce ostravské haly Sareza proti Florbal Ústí.

ASK Orka Čelákovice - FBC Letka Toman Finance Group 5:7
branky: 6. Vojtěch Strnad, 6. Marek Cígler, 25. Daniel Martínek, 49. Petr Němeček, 50. Matyáš Bláha - 6. David Svoboda, 26. Vojtěch Šimík, 33. Martin Döhner, 36. Ondřej Čech, 47. Jan Slaběňák, 56. Vojtěch Blana, 60. Vojtěch Šimík; rozhodčí: Jan Brejcha - Petr Herman; vyloučení: 4:1; využití: 0:2; diváků: 16; zásahy brankářů: Vojtěch Žáček 23 - Matyáš Dušan Bazala 18; po třetinách: 2:1, 1:3, 2:3