5:1(1:0,2:0,2:1)
ne 10. 3. 2024 18:00 @ MSH Mladá Boleslav, 1. liga mužů, 2. kolo

Áčku nevyšlo ani druhé utkání v play-down

V rámci 2. utkání play-down 1. ligy se áčko představilo na palubovce Čelákovic.

Oba týmy vstoupily do utkání s vědomím, že jeho začátek bude důležitý a je třeba se tedy soustředit od první vteřiny. Přes naše úvodní nasazení se však jako první prosadil soupeř. Po faulu od mantinelu využili domácí rychle rozehranou standardní situaci a střelou z otočky překvapili naši obranu s Tomem Petrem v brance. První třetina skončila vedením domácích 1:0.

I druhá třetina byla gólově bohatší pro domácí. Ti se v ní dokázali prosadit dvakrát - napřed využili přehrání naší obrany a pak i přesilovou hru. Po druhé třetině tak na tabuli svítilo skóre 3:0 pro domácí.

Začátek závěrečného dějství přinesl první branku pro nás. Vojta Blana našel odskočivšího Honzu Hranického a ten snížil stav utkání a dal nám naději. Tu ale záhy zhasili domácí, kteří využili našeho zaváhání v obraně. Střelou do prázdné branky pak uzavřeli skóre utkání, které se zastavilo na stavu 5:1 pro domácí.

"Utkání bylo velmi vyrovnané. Vyhrává ten, kdo dává góly. Soupeř je v důležitých chvílích dal. My jsme šance neproměnili. Nicméně - pro nás se nic nemění, pořád je to jeden break dole. Musíme čtyřikrát zvítězit.” zhodnotil utkání trenér Petr Gajda.

ASK Orka Čelákovice - FBC Letka Toman Finance Group 5:1
branky: 8. Daniel Richtr, 30. Ondřej Špalek, 39. Jakub Čáp, 47. Jakub Doutnáč, 58. Petr Němeček - 41. Jan Hranický; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 127; zásahy brankářů: Vojtěch Žáček 29 - Tomáš Petr 19; po třetinách: 1:0, 2:0, 2:1

Další utkání play-down 1. ligy je na programu v neděli 17. března 2024, a to od 18:00 hod. na domácí palubovce SH Sareza Ostrava.