GulliversFBC Letka
5:6 po prodl.(1:2,2:2,2:1)
ne 20. 11. 2022 17:00 @ VUT CESA Brno 1, 1. liga mužů, 15. kolo

Další cenné body do tabulky

Mužské áčko vycestovalo v rámci 15. kola na palubovku brněnských Gullivers a přivezlo cenné dva body.

Úvod utkání byl poměrně opatrný a na první branku si tak museli diváci počkat až do 11. minuty. To se prosadili domácí Kouřil. Záhy byl vyloučen domácí Novotný a pro nás začala výborná pasáž prvního dějství. Po minutě přesilovou hru využil Čech, aby hned po buly zaúřadoval ostrostřelec posledních zápasů Sedláček a překlopil tak vedení na naši stranu.

Druhé dějství přineslo zajímavější úvod, než první. Po nahrávce Čecha se prosadil Hranický, avšak záhy snížili domácí - prosadil se Suchomel. Využitá přesilová hra domácích pak přinesla vyrovnaný průběžný stav utkání. Ten opět na naší stranu překlopil Sedláček, kterému i na druhou branku přihrával Danek Filip.

Třetí třetina byla v režii domácích - dvěma góly se prezentoval domácí Valeš a poslal domácí do vedení. Naštěstí u nás opět zafungoval faktor Sedláček, který dvě minuty před koncem proměnil trestné střílení a zkompletoval tak hattrick.

Prodloužení už bývá loterie. Vyšlo nám proti TROOPERS, nevyšlo proti Kladnu, takže v logické posloupnosti nám mělo vyjít proti Gullivers. A povedlo se. Prosadil se Vojáček a přisoudil nám bonusový bod.

“V 15. kole první ligy jsme zavítali k brněnským Gulliverům. Naše motivace byla jasná, a to odvést z brněnské palubovky 3 body. Do zápasu jsme z mého pohledu vkročili dobře, hráli jsme na míčku a plnili jsme to, co jsme si řekli. Pochopili jsme, že když budeme plnit věci, které si řekneme v šatně, tak budeme předvádět hezký a kontrolovaný výkon. To se nám vyplatilo a velkou část hry jsme dirigovali my. Bohužel jsme předvedli i pár špatných pasáží, které nás ve finále stály 1 bod navíc a museli jsme podstoupit rozstřel v prodloužení, který už je jen o štěstí. Štěstí jsme dnes měli nakonec na naši straně a odjíždíme z Brna se 2 body.” zhodnotil utkání Honza Vojáček.

V tomto týdnu nás čeká zajímavé dvojutkání s Aligators Klobouky. Ve středu se představíme v rámci osmifinále Poháru Českého florbalu na palubovce Aligátorů, v sobotu pak v rámci 16. kola 1. ligy na domácí palubvce v Malých Hošticích.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - FBC Letka Toman Finance Group 5:6p
branky: 11. Štěpán Kouřil, 24. Jiří Suchomel, 27. Václav Černoch, 48. Ondřej Valeš, 50. Ondřej Valeš - 13. Ondřej Čech, 13. Martin Sedláček, 24. Jan Hranický, 36. Martin Sedláček, 59. Martin Sedláček, 61. Jan Vojáček; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 55; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 17 - Tomáš Petr 11; po třetinách: 1:2, 2:2, 2:1, 0:1