FBC LetkaChomutov
6:5(0:2,3:2,3:1)
so 7. 1. 2023 17:00 @ TJ Slavia Malé Hoštice, 1. liga mužů, 20. kolo

Do nového roku vítězně

Důležité utkání, které může napovědět o postupujících do play-off, bylo na pořadu hned první lednový víkend. Mužské áčko jej s notnou dávkou štěstí zvládlo a hosty z Chomutova porazilo i podruhé v letošní sezóně, tentokrát pouze rozdílem jedné branky.

Utkání pro nás tentokrát nezačalo úplně dobře. Soupeř z Chomutova, který do Malých Hoštic přicestoval v poměrně mladé sestavě, se v první třetině ujal vedení 2:0. V páté minutě přišla dlouhá přihrávka z obraného pásma na hostujícího Bláhu, ten se bryskně protáhl na střed hřiště a přesnou střelou otevřel skóre utkání. Druhá branka Chomutova přišla po chybě v domácí obraně. Maty Gryz se pokusil o rychlý protiútok, hned však ztratil míček, ten se dostal k Andráškovi, který pohotovou střelou uklidil podruhé za záda Toma Petra.

Druhá třetina nezačala pro domácí nejlépe. Ve třetí minutě se míček dostal trochu se štěstím z poza branky do velkého brankoviště, kde si jej našel hostující Petráň a procedil jej za Toma Petra potřetí v utkání. Stav utkání 0:3 dával domácím lehce vzpomenout na první letošní vzájemné utkání - to jsme vyhráli na palubovce Chomutova 8:0. O tom, že se stejný výsledek nebude opakovat, rozhodla přesilová hra v polovině utkání. Nebyla to typická přesilovková kombinace, ale rychlý protiútok po kterém se domácí prosadili. Danek Filip přiťukl do běhu na Ondru Čecha, ten pak našel na druhé straně Jirku Šincla, který do odkryté branky korigoval stav utkání. Důležitá pasáž se odehrála v posledních dvou minutách druhé části. Napřed Chomutov odskočil opět do tříbrankového vedení - prosadil se nejlepší střelec hostů Linc. Domácí jakoby další inkasovaná branka nakopla. Za třicet vteřin Jirka Šrámek zamezil rychlému protiútoku hostů, posunul míček na Honzu Slaběňáka, který v pádu po faulu na svou osobu zvládl ještě najít Michala Hložanku, pro kterého nebyl problém zacílit do odkryté branky. To však nebylo z druhé části ještě všechno. Za dalších třicet vteřin přišla pohledná kombinace první formace, kterou zakončil Honza Hranický a dal tak utkání novou zápletku.

Třetí část utkání pak pro nás začala nejlépe, jak mohla. Hned ve druhé minutě přišel rychlý protiútok první formace - míček si vyměnili Jirka Šincl a Honza Vojáček a prvně jmenovaný vstřelil svou druhou branku v utkání. Utkání pak na naší stranu překlopil Radim Kahánek, který z pozice obránce vyběhl od mantinelu do středu hřiště a s pomocí tyčky poslal míček za záda hostujícího Chabra. Bohužel to však ještě nebyla branka vítězná. Hosté zvládli, díky brance Jeníčka, vyrovnat. Vítězná branka přišla z branky nejproduktivnějšího hráče našeho týmu, a to ještě v disciplíně, ve které patříme k lepším týmům v lize. V rychlém kontru v rámci přesilové hry putoval míček po trase Jirka Šincl - Vojta Blana - Danek Filip, kdy jej posledně jmenovaný uklidil po šesté za záda hostujícího brankáře.

“Myslím si, že v utkání rozhodlo štěstí - bohužel pro soupeře, bohudík pro nás. Konečně se to štěstí přiklonilo i k nám. Herně jsme na tom dnes nebyli úplně dobře. Myslím si, že pár dobrých střel, pár zákroků gólmana. Soupeř už pak utkání bohužel pro ně neotočil.” zhodnotil utkání Radim Kahánek.

Další utkání je na programu v neděli 15. 1., kdy se od 17:00 hod. představíme na palubovce FbC Plzeň.

FBC Letka Toman Finance Group - DDQ Florbal Chomutov 6:5
branky: 31. Jiří Šincl, 39. Michal Hložanka, 40. Jan Hranický, 42. Jiří Šincl, 47. Radim Kahánek, 58. Daniel Filip - 5. Matyáš Bláha, 14. Vojtěch Andrášek, 23. Michael Petráň, 39. Petr Linc, 54. Martin Jeníček; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 1:4; využití: 2:0; diváků: 62; zásahy brankářů: Tomáš Petr 21 - Matěj Chabr 9; po třetinách: 0:2, 3:2, 3:1