Související zápasy

FBC Letka

Konec nadějí na semifinále - Hattrick zvítězil 3:1 na zápasy

Dvě prohry na domácí palubovce znamenají to, že do semifinále play-off 1. ligy postupuje FBŠ Hummel Hattrick Brno.

První třetinu sobotního zápasu bychom nejraději všichni zapomněli. Do její osmé minuty jsme drželi s brněským Hattrickem vyrovnaný stav. Pak však Michal Hložanka ztratil na polovině soupeře míček a když zaběhl jeden z útočících hráčů za záda Radima Kahánka a umístil míček do sítě, bylo to rázem 0:1. Druhá branka v naší síti na sebe nenechala dlouho čekat. Brněnští opět předvedli rychlý přechod do útoku na jehož konci bylo přenesení hry z jedné strany útočné poloviny na druhou a střela do odkryté branky Tomáše Petra. Jestli na sebe první dvě branky rychle navazovaly, tak ty další šly v tom nejrychlejším možném sledu jedna za druhou. Od patnácté do sedmnácté minuty jsme inkasovali hned čtyřikrát. Tyto branky plynuly zejména z nedůrazného počínání našich hráčů v obranné činnosti. Do šaten jsme tak šli za stavu 0:6.

Do druhé části utkání přišly drobné změny v sestavě, které nám, byť jen na malou chvíli, vykřesaly trošičku naděje. Dominik Hubl našel zpoza branky Danka Filipa, který, kromě bloku před sebou, propálil i hostujícího brankáře a snížil stav utkání na 1:6. Veseleji bylo ve čtrnácté minutě druhé třetiny, a to když v přesilovce našel backahndem na ose hřiště Vojta Blana Ondru Čecha a ten pohotově vstřelil naší druhou branku v utkání. Do šaten se tak odcházelo za stavu 2:6.

Bohužel třetí třetina patřila hostům, kteří po celé utkání prokazovali větší zkušenost se zápasy play-off a možná i větší hladovost po vítězství. V páté minutě třetí části nikým neatakován doběhl hráč Hattricku z vlastní polovinu na tu naši a našel volné místo nad nohou Tomáše Petra. Další branku přidal Hattrick pěknou střelou z otočku a vrátil tak stav utkání na rozdíl, který panoval po první části utkání. Aby toho nebylo málo, tak Hattrick dokázal využít nabídnutou přesilovou hru a odskočit do ještě většího brankového rozdílu. Desátou branku přidal Hattrick po tom, co jeden z jeho hráčů projel přes celé hřiště a v odloženém vyloučení dokázal míček poslat do horního rohu naší branky. O kosmetickou úpravu skóre se postaral kapitán týmu Peťa West, když šťastným odrazem dostal míček za záda brankáře Hattricku. Bohužel Hattrick pak přidal ještě další dvě branky a skóre se tak na konci utkání zastavilo až na hrůzostrašném rozdílu 3:12.

”O výsledku rozhodla určitě 1. třetina. Byla od nás špatná. Nevím, jestli jsme se nevypořádali s fanoušky, kterým samozřejmě děkujeme, že přišli. Atmosféra byla super, byli pro nás šestým hráčem. Ale ta 1. třetina byla bohužel špatná, nešlo nám nic. Rozhodčí připustili tvrdou hru, nevím jestli nám to nevyhovovalo. Na 1. třetinu musíme zapomenout. Ve 2. třetině jsme zkusili něco změnit, bylo to lepší. Závěrečná třetina byla vabank. Zkusili jsme s vývojem utkání něco udělat. Nevyšlo to. Hodíme to za hlavu." zhodnotil sobotní utkání Ondra Čech.

FBC Letka Toman Finance Group - FBŠ Hummel Hattrick Brno 3:12
branky: 22. Daniel Filip, 34. Ondřej Čech, 53. Petr West - 8. Michal Malec, 10. Tomáš Brom, 15. Matyáš Kůra, 16. Tomáš Brom, 17. Lukáš Vlach, 17. Marek Fuchs, 45. Jiří Hájek, 48. Matyáš Kůra, 50. René Slezák, 53. David Sládeček, 55. Matěj Hronek, 58. Michal Malec; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 111; zásahy brankářů: Matyáš Dušan Bazala 2, Tomáš Petr 19 - Filip Létal 15; po třetinách: 0:6, 2:0, 1:6

Všichni jsme pevně věřili v to, že nedělní utkání bude rozdílné tomu sobotnímu. Na hráčích bylo od první minuty utkání vidět, že jim záleží na tom, napravit si před, opět zaplněnými, tribunami ostravské haly Sareza svou reputaci. Bohužel to však byli hráči Hattricku, kteří první třetinu ovládli poměrem 0:2. První branka utkání padla po tom, co Vojta Blana nedokázal uhlídat náběh jednoho z brněnských útočníků a ten usměrnil míček za záda Toma Petra. Druhá branka pak padla v situaci, kdy přišla ztráta na středu hřiště a před naší brankou zůstal zcela osamocený brněnský útočník pro kterého už nebyl problém vstřelit branku.

I druhá třetina se nesla ve znamení brněnských branek. Třetí jejich branka padla se štěstím, kdy míček hostující útočník protečoval z hranice malého brankoviště až za brankovou čáru. V polovině utkání svítilo na ukazateli skóre 0:4, to když se brněnští hráči prosadili rychlou dorážkou z bezprostřední blízkosti naší branky. První naši branku v utkání, bohužel však i poslední, vstřelil Peťa West po tom, co jej krásným křižným pasem našel Honza Slaběňák. Hostům se tento víkend dařilo vše, na co sáhli. Důkazem toho budiž branka na 1:5 - přízemní střela brněnského hráče prošla v jejich přesilové hře až za brankovou čáru a tak nějak dokreslila víkendový zmar. Aby toho nebylo málo, tak pětačtyřicet vteřin před koncem schoval svou střelu brněnský hráč do naší clony a bylo z toho vedení Hattricku 1:6.

Jako celý víkend, tak i poslední třetina nedělního utkání patřila Hattricku. Ten vstřelil ještě tři branky a skóre nedělního utkání se tak zastavilo na konečných 1:9 z našeho pohledu.

"Řekl bych, že tohle dvojutkání, tenhle víkend, nám Hattrick ukázal, jak se hraje o postup, jak se hraje play-off. Byli daleko lepší. My jsme neměli vůbec nic. Nedali nám absolutně šanci. Tímto jim gratuluju k postupu a přeju jim hodně štěstí." řekl k nedělnímu vystoupení Tom Petr.

FBC Letka Toman Finance Group - FBŠ Hummel Hattrick Brno 1:9
branky: 35. Petr West - 12. Tomáš Brom, 15. Tomáš Brom, 24. Michal Malec, 30. Jaroslav David, 38. Marek Fuchs, 40. Tomáš Brom, 46. Jan Morávek, 52. Jonáš Kůra, 55. Lukáš Suk; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 5:1; využití: 0:2; diváků: 109; zásahy brankářů: Tomáš Petr 20 - Filip Létal 14; po třetinách: 0:2, 1:4, 0:3

Ve čtvrtfinále play-off 1. ligy jsme podlehli brněnskému Hattricku 1:3 na zápasy. Skončila nám tedy sezóna prvoligová sezóna 2022/2023 - ta nejúspěšnější v dějinách klubu.