53_20221123_143905.jpg

Nejmladší florbalistky a florbalisty čeká SUPERTURNAJ

V sobotu 26. 11. 2022 pořádáme turnaj pro přípravku ročník 2015 a mladší přípravku ročník 2016 a mladší.

Stalo se již zvykem, že alespoň jednou za sezónu pořádáme neligový turnaj pro nejmladší kluky a holky. Letos jsme se rozhodli, že se pokusíme uspořádat hned dva. První turnaj se uskuteční již tuto sobotu 26. 11. 2022 od 9:00 hod. ve sportovní hale v Bolaticích. Vyhlášení výsledku je na programu v 15:00 hod.

Jelikož se turnaj těší velkému zájmu, odehraje se hned ve dvou kategoriích, a to pro přípravku ročník 2015 a pro mladší přípravku ročník 2016 a mladší. Máme přihlášeno hned 10 týmů ze 7 klubů, jak z Moravskoslezského, tak Olomouckého kraje. Dorazit by mělo více než 100 dětí.

Smyslem turnaj nejsou výsledky. Ty sice budeme počítat, protože o tom ten sport je, ale nebudou na prvním místě. Na tom je myšlenka, aby se potkaly děti, které s florbalem začínají a dělají první florbalové krůčky. Velkou motivací je také to, aby i nejmenší děti, jelikož nemají svou oficiální soutěž, poznaly, jaké to je startovat na velkém turnaj a zažily jeho atmosféru. O tu se určitě postarají rodiče, kteří dorazí své ratolesti povzbudit.

Odměněny pak budou všechny děti pro které budou připraveny krásné medaile, které určitě poslouží k udržení jejich motivace.

Turnaj bude mít i charitativní podtext. Život není vždycky fér a ne každý má možnost sportovat tak, jak by si přál. Rozhodli jsme se proto podpořit sbírku Adventní punč pro Magdalénku. Magdalénka je 6letá slečna ze sousedních Kobeřic, která podstupuje velmi náročnou onkologickou léčbu, která je finančně velmi náročná. V prostorách bufetu bude umístěna kasička, kde bude moci každý účastník přispět drobnou částkou.

přihlášené týmy

mladší přípravka: FBC Letka - medvíďata, FBC Letka - slůňata, 1. FBC Karviná, FBC Tatran Litovel, TJ Slovan Havířov

přípravka: FBC Letka, 1. FBC Karviná, 1. SC TEMPISH Vítkovice, FBC Tatran Litoval, FBC Vikings Kopřivnice, FBC Mohelnice