252_20240418_113931.jpg

Novým trenérem mužského áčka se stává RADOMÍR MRÁZEK

Legendární Radomír Mrázek se stává součástí našeho klubu - bude hlavním trenérem mužského áčka a šéftrenérem mládeže.

Po konci trenéra Petra Gajdy u mužského áčka se vedení klubu intenzivně zaobíralo odpovědí na otázku, kdo jej nahradí u tohoto kormidla. Ve hře byla celá řada jmen, ale finální volba padla na českou trenérskou legendu. Vedení mužského áčka se ujme Radomír Mrázek, toho času také trenér slovenské reprezentace, kdy v této pozici zůstane i nadále.

Radomír Mrázek bude v klubu zastávat také pozici šéftrenéra, kdy jeho hlavním úkolem bude ustálení tréninkového procesu, rozšíření hráčské základny a postupné zapojení mládeže do dospělého florbalu.

"Jsme moc rádi, že se nám na lavičku áčka povedlo domluvit takové trenérské eso, jakým Radomír Mrázek je. Jak se říká "líná huba, holé neštěstí". Na začátku společných jednání nás vůbec nenapadlo, že bychom mohli najít společnou řeč. Radka jsme však oslovili a po dvou schůzkách si plácli. Od úvodního jednání jsme našli společnou řeč, stanovili si vizi a cíle, které jak klubu, tak Radkovi dávají smysl a mají klub posunout na ještě vyšší úroveň, než dnes je. Nebojím se říct, že angažováním Radka uděláme takové posílení, které tady ještě nebylo." řekl k angažování Radomíra Mrázka předseda klubu Rostislav Plaček.

"Na spolupráci se těším. Mimo klubový florbal jsem zhruba 11 let, takže energie byla dobita. Nejdu do cizího prostředí, věřím, že klubu a hlavně lidem v něm pomůžu." řekl k novému angažmá Radomír Mrázek.

Radomír Mrázek je florbalový trenér pod jehož vedením získal tým 1. SC Vítkovice dvakrát titul mistra Česka. Od roku 2019 je také trenérem slovenské mužské reprezentace. Na odloženém mistrovství 2020 dovedl Slováky k jejich historicky nejlepšímu umístění, sedmému místu. V kvalifikaci na Mistrovství světa 2022 se Slovenskem poprvé v historii porazil český tým a na samotném šampionátu obhájili sedmé místo. Radomír Mrázek byl trenérem české juniorské reprezentace na třech mistrovstvích světa mezi lety 2007 a 2011. Na mistrovství v roce 2007 získal s týmem první stříbrnou medaili v historii.