FBC LetkaStart98
5:10(2:3,2:4,1:3)
pá 28. 10. 2022 19:15 @ TJ Slavia Malé Hoštice, 1. liga mužů, 10. kolo

Ostudná prohra se Startem

Sváteční utkání proti pražskému Startu bude patřit do kategorie utkání, na které budeme chtít co nejrychleji zapomenout.

Bez výhry na palubovce soupeře přijal pražský soupeř a s ohledem na naší formu se tak mělo jednat o utkání, kde bychom měli získat tři body. Chyba. Zápas se Startem ukázal, jak je letošní 1. liga vyrovnaná.

Jak nám proti Plzni vycházely začátky jednotlivých třetin, tak proti Startu to byl naprostý opak. Soupeř šel do vedení už ve čtvrté minutě utkání, kdy úspěšně zakončil rychlý protiútok. Nám se však povedlo zápas, alespoň pro krátkou chvíli, otočit zápas na naši stranu. Ve vlastním oslabení ukořistil Blana míček a naservíroval jej Hranickému před prázdnou branku, pro kterého už nebyl problém míček umístit. Druhou branku vstřelil Šrámek, když jej milimetrovou přihrávkou oslovil Mahla. Vedení nám však vydrželo pouhých pět vteřin. Po špatném rozebrání hráčů uklízel soupeř pro změnu do naší odkryté branky. Obrat soupeř dokonal minutu a půl před koncem třetiny a dával tak tušit, že v dnešním utkání body jen tak lehce domácím nedá.

Byl to opět soupeř, který jako první rozvlnil síť v prostřední části utkání. Sražená střela doputovala až za zády překvapeného Petra v brance. Poslední nádech ke vzdoru přišel, když branku vstřelil Čech a záhy po něm také Hubl. Ovšem závěr třetiny se nám hrubě nepovedl. Soupeř třemi brankami odskočil do rozhodujícího trháku.

Třetinu třetinu začal v brance Bazala, který si tak zapsal premiérový start za naše barvy v 1. lize. Bohužel si pro něj soupeř nepřipravil příliš hezké přivítání. Nejprve z osy hřiště vymetl pavučiny v horním rohu branky, aby pak využil naší bohorovnosti ve vlastním oslabení. Jiskřičku naděje vykřesal brankou na 5:9 sedm před koncem Blana, ovšem byla to opravdu jen jiskřička, kterou soupeř nadobro uhasil dvě minuty před koncem, když svou akci sehrál až do prázdné branky.

Další utkání je na programu již v neděli 30. 10., kdy na zajíždíme na palubovku brněnských Bulldogs.

FBC Letka Toman Finance Group - FAT PIPE Start98 5:10
branky: 9. Jan Hranický, 15. Jiří Šrámek, 30. Ondřej Čech, 31. Dominik Hubl, 53. Vojtěch Blana - 4. Matěj Duda, 15. Adam Kulík, 19. Matěj Netrefa, 29. Matěj Netrefa, 36. David Jirásek, 37. Tomáš Matoulek, 40. Tomáš Matoulek, 47. Lukáš Sedláček, 49. Martin Fenik, 58. Marek Šmíd; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 59; zásahy brankářů: Tomáš Petr 12, Matyáš Dušan Bazala 10 - Karel Pergler 26; po třetinách: 2:3, 2:4, 1:3