Související zápas

FBC Letka
FBC LetkaOrka
7:4(3:0,2:0,2:4)
so 10. 2. 2024 13:00 @ SH Sareza Ostrava, 1. liga mužů, 25. kolo
230_20240208_134900.jpg

PREVIEW: Áčko se doma utká s Orkou o lepší pozici do play-down

V rámci 25. kola 1. ligy se představí mužské áčko na domácí palubovce proti Čelákovicím.

Čelákovice jsou nováčkem soutěže. Bohužel je ale rovnou čeká těžký boj o záchranu. Aktuálně se totiž nachází na posledním místě prvoligové tabulky a je jasné, že mohou pouze vylepšit svou startovní pozici do play-down. K tomu ale budou potřebovat zvítězit v obou zbývajících zápasech a doufat ve shodu další výsledků. Čelákovice, byť jsou poslední, tak dokázaly v letošní sezóně i pořádně překvapit. Doma porazily Hattrick Brno, Otrokovice anebo po nájezdech také Ústí. Venku uspěl středočeský klub pouze na palubovce brněnských Gullivers. V posledním venkovním utkání prohrála Orka na palubovce Plzně 5:9, v posledním kole pak na domácí palubovce prohrála po nájezdech s českobudějovickými Štíry.

Nejlepším střelcem Čelákovic je s 23 zásahy Jakub Čáp. Ten je zároveň i nejlepším nahrávačem svého týmu. Zdatně mu ale ve statistice vstřelených branek sekunduje s 11 zásahy Ondřej Špalek, který přidal i 9 asistencí. V brankovišti našeho soupeře se v aktuální sezóně protočila již čtyři jména - Žáček, Hanuš, Zetek a Nockin. Nejlepší úspěšnost zákroků má prvně jmenovaný Žáček, a to 79 %.

Prvoligová bilance je chudá a čítá pouze utkání z dnešní sezóny, které skončilo vítězstvím našich mužů.

sezónadomácíhostévýsledek
2023/2024
ASK Orka Čelákovice
FBC Letka Toman Finance Group
5:7

"Čeká nás předposlední zapas základní části a je potřeba se dobře naladit na nadcházející play-down. V předchozím vzájemném zápase se ukázalo, že soupeř nedá svou kůži zadarmo, a proto bude potřeba k tomuto zápasu tak i přistoupit." řekl k utkání Peťa West.

Utkání 25. kola 1. ligy začíná na SH Sareza Ostrava v sobotu 10. 2. 2024 v netradičních 13:00 hod.

foto: ASK Orka Čelákovice