Související zápasy

FBC Letka
52_20221121_114859.png

PREVIEW: Dvojutkání s Aligators Klobouky

S jihomoravskými Aligators nás čeká tento týden zajímavé dvojutkání. Napřed utkání osmifinále Poháru Českého florbalu v Křenovicích, pak zápas 16. kolo 1. ligy v Malých Hošticích.

Vezmeme to ale hezky popořadě. Co se týče Poháru tak cesta obou týmů do osmifinále byla značně odlišná. Naši hráči si cestu pavoukem museli proklestit od 1. kola a mají tak za sebou již osm utkání. Soupeř z Klobouků u Brna, který své domácí utkání hraje v Křenovicích, startoval v tzv. vrcholové části poháru. Tam se postupně utkal s prvoligovým Hattrickem a Superligovou Spartou a Chodovem. Ve všech případech odcházel jako poražený, nejblíže úspěchu byl při prohře 6:9 se Spartou. V 5. kole si pak jihomoravané poradili, možná trochu překvapivě, se Superligovými Otrokovicemi a po vítězství 4:2 postoupili do osmifinále. V pohárové statistice táhne mužstvo třígólový Tomáš Jedlička, který se hned dvakrát prosadil ve zmíněném utkání s Otrokovicemi. 

Nás cíl pro pohárové utkání je jasný - postoupit a dostat se mezi nejlepších osm týmů. Chybět nám však bude ostrostřelec posledních utkání Martin Sedláček, který do utkání nemůže zasáhnout, jelikož mu to statut střídavých startů nedovolí. Kdo naopak do utkání může zasáhnout je Tomáš Elbl, jehož střídavé starty jsme v závěru minulé týdně přeměnili v přestup. Motivací pro nás bude určitě i fakt, že vítěz utkání se utkání s vítězem utkání Bulldogs Brno - Vítkovice, kdy zejména druhým jmenovaným máme co vracet z loňského pohárového utkání.

Prvoligové utkání je pak na programu o tři dny později, i zde budeme chtít rozhodně uspět. Tabulka 1. ligy je natolik vyrovnaná, že sebemenší zaváhání nás může srazit na samotný chvost tabulky. Tam se nachází právě Aligators, a to když ve své premiérové prvoligové sezóně získaly aktuálně 12 bodů. Ani aktuální formu nemají Aligators nikterak valnou - prohráli posledních pět utkání. Jejich poslední bodový zisk se datuje měsíc zpět, když doma dokázali porazit Kladno. Tým v lize bodově táhne 20 gólový Pavel Zbořil, nejlepší střelec 1. ligy, kterému zdatně pomáhá Lukáš Gregr, který svými asistencemi spoluhráčům připravil již 21 branek.

Bude určitě zajímavé sledovat, jak si týmy povedou v situacích v nestandardním počtu hráčů na palubovce - náš tým totiž patří, co se týče přesilových her k tomu nejlepšímu, Aligators mají zase třetí nejlepší obranu, co se hry v oslabení týče.

Zajímavostí, která nás pojí se soupeřem je fakt, že oba dva kluby odkoupili prvoligovou příslušnost od rožnovských Sršňů.

Utkání osmifinále Poháru Českého je na programu ve středu od 20:00 hod. na palubovce SH Křenovice. Textový on-line přenos utkaní naleznete ZDE.

Utkání 16. kola 1. ligy pak začíná v hale TJ Slavia Malé Hoštice v sobotu v 17:00 hod.