Související zápas

FBC Letka
FbC PlzeňFBC Letka
6:2(1:1,2:0,3:1)
ne 15. 1. 2023 17:00 @ MSH Plzeň (Lokomotiva), 1. liga mužů, 21. kolo
75_20230112_185512.jpg

PREVIEW: Nejdelší výjezd sezóny

V rámci 21. kola se mužské áčko představí na palubovce FbC Plzeň - souseda v bodově vyrovnané tabulce 1. ligy.

FbC Plzeň se aktuálně nachází na 8. místě jen s tříbodovou ztrátou na naše barvy. Čeká nás tak další utkání tzv. o šest bodů. Domácí Plzeň sice aktuálně střídá výhry s prohrami, bohužel pro nás však výhry sbírá na domácí palubovce. Tam patří mezi druhý nejlepší tým 1. ligy, kdy o pouhé dva body zaostává za suverénem z BUTCHIS. Právě s těmi jako jedinými prohrála Plzeň v základní hrací. Body z plzeňské palubovky dokázali ukořistit ještě brněnský Hattrick za výhru v prodloužení hned ve 2. kole a Štíři Č. Budějovice - ti však utkání ztratili v prodloužení.

Brankově táhne plzeňské FbC zejména dvojce Josef Tomášek a Matěj Čelakovský (ten v aktuální sezóně své zápasy dělí mezi týmy Tatranu Střešovice, jehož je aktuálně kmenovým hráčem, a Plzně a jelikož v neděli odpoledne jdou do akce rovněž junioři Tatranu, tak je otázka, v jakém utkání o víkendu nastoupí). Oba ostrostřelci mají na svém kontě shodně 15 vstřelených branek. Dvorními nahrávači jsou pak Vít Malý s 15 a Václav Zábran s 13 asistencemi.

Plzeň patří sice k týmům, který má nejvíce trestných minut, a to hned 148 (což nám dělá průměr cca třech oslabení na utkání), na druhou stranu jejich hra v oslabení patří k těm nejlepším v lize. Hned 80% přesilových her dokázali přečkat bez obdržené branky. Čtyři z posledních pěti utkání plzeňských florbalistů skončilo rozdílem jedné branky. Lze tedy předpokládat, že i utkání 21. kola nabídne, s ohledem na letošní vzájemné utkání, vyrovnaný průběh.

S Plzní jsme se utkali ve vzájemném utkání vůbec poprvé, a to v letošní sezóně - utkání jsme dokázali díky dobré druhé polovině zápasu otočit v náš prospěch a v prodloužení jsme zvítězili 8:7. 

”Čeká nás těžký zápas s Plzní, obzvlášť po dlouhém cestování vlakem. Budeme chtít obhájit výhru z domácího zápasu, ale tentokrát v základní hracím časem. Po novém roce jsme nabrali více síly díky náročnějším tréninkům. Věřím, že se naše fyzická připravenost projeví na výsledku.” vyjádřil se k utkání Matyáš Gryz.

Utkání 21. kola 1. ligy začíná v MSH v neděli v 17:00 hod.