Související zápas

FBC Letka
FBC LetkaBulldogs
5:2(1:1,4:1,0:0)
so 28. 1. 2023 17:00 @ TJ Slavia Malé Hoštice, 1. liga mužů, 23. kolo
83_20230127_134034.jpg

PREVIEW: V Hošticích přivítáme Bulldogs Brno

V rámci 23. kola se mužské áčko vrací po dvou venkovních zápasech na domácí palubovku, kde přivítá Bulldogs Brno.

Brněnský klub se nachází na špici 1. ligy. Aktuálně mu patří 3. místo, které bude chtít do konce základní části určitě uhájit. Na záda, avšak s odstupem, mu dotírají další dva brněnské kluby - Hattrick a Gullivers - a českobudějovičtí Štíři. Bulldogs tak nehrají pouze o lepší pozici do play-off, ale také o prestižní prim mezi brněnskými týmy, které jsou v letošní prvoligové sezóně hned čtyři.

Brno neprožilo dobrý konec starého roku a začátek nového roku. Prohrálo v Ústí a doma schytalo debakl od BUTCHIS. Jednalo se o prohry s týmy, které jsou v tabulce nad tím brněnským a ten si tak pomyslně zavřel cestu k lepšímu umístění. Poslední dvě utkání však již Bulldogs dokázali vyhrát, a to shodně 7:5. Napřed v jihomoravském derby porazili Znojmo, aby vítězství z venku potvrdili i vítězstvím doma, a to nad Chomutovem.

Jednoznačnou hrozbou brněnských Bulldogs je Lukáš Mráz. Tento slovenský sniper zaznamenal v probíhajícím ročníku již 39 kanadských bodů, a to za 25 branek a 14 asistencí. Na pozoru se musíme mít také před Lukášem Gregrem, který se začátkem roku k Bulldogům přesunul z Aligators, aby jim pomohl naplnit jejich vytyčený cíl. Gregr zaznamenal za tři utkání v barvách Bulldogs již pět kanadských bodů - blýskl se zejména v poslední utkání, kdy zaznamenal hattrick proti Chomutovu.

Důležitá bude opět hra v nerovnoměrném počtu hráčů na palubovce. Bulldogs mají jedno z nejhorších bránění oslabení v celé lize, nám se naopak přesilové hry dlouhodobě daří. Snad tuto statistiku dokážeme potvrdit.

S Bulldogs jsme se v rámci 1. ligy utkali prozatím třikrát a tento tým z Brna patří bohužel mezi ty, se kterými se nám výsledkově příliš nedaří - prohráli jsme s nimi, byť relativně těsně, ve všech případech.

sezónadomácíhostévýsledek
2021/2022FBC Letka Toman Finance GroupBulldogs Brno3:6
2021/2022
Bulldogs Brno
FBC Letka Toman Finance Group
5:1
2022/2023
Bulldogs Brno
FBC Letka Toman Finance Group
4:2

”Čeká nás další těžký zápas s týmem z Brna. V předchozích duelech byl zápas vždycky vyrovnaný, ale nikdy se nám nepovedlo bodovat. Snad se nám to povede teď a vrátíme porážku z předchozího zápasu. Doufám ze přijdou i fanoušci, ať to není zápas v kostele. Dojdi nás podpořit!” řekl k utkání kapitán týmu Petr West.

Utkání 23. kola 1. ligy začíná v TJ Slavia Malé Hoštice v sobotu v 17:00 hod.

foto: Bulldogs Brno