FBC LetkaStart98
4:5 sam. náj.(0:4,1:0,3:0)
so 13. 1. 2024 20:00 @ SH Sareza Ostrava, 1. liga mužů, 21. kolo

Promarněná úvodní část utkání se Startem98 přinesla áčku pouze bod

V rámci 21. kola 1. ligy se áčko představilo na domácí palubovce proti pražskému Startu98.

Horší úvodní část utkání bychom těžko vzpomínali, navíc v takto důležitém utkání. Start se díky slepeným brankám v 6., 7., 15. a 16. minutě dostal do vedení 0:4.

V prostřední části utkání zavelel k obratu Honza Hranický, který využil přihrávku Toma Zacha z vlastní poloviny. Po hříchu to byla ale naše jediná branka v této části utkání.

Ve 3. třetině to byla z naší strany jiná písnička - projevilo se stažení na dvě formace. Hned v jejím úvodu skvěla vyšla kombinace z rohu dvojce Hranický - Svoboda, kdy prvně jmenovaný přidal svou druhou branku v utkání. I nám se povedlo vstřelil slepené branky - do utkání nás dostala individuální akce Ondry Balnera, který mířil přesně nad led. Remízový stav utkání pak určila rána Vojty Blany, kterého našel skvělou přihrávkou napříč útočným pásmem David Svoboda.

Prodloužení a nájezdy to je loterie. V prodloužení se štěstí nepřiklonilo k žádnému týmu a tak o bonusovém bodu rozhodly až samostatné nájezdy. V nich se našel jediný úspěšný střelec, k naší smůla však ten soupeřův a Start tak z utkání bral výhru po nájezdech.

“Utkání se Startem bylo tvrdé, bojovné. Bohužel se soupeř v 1. třetině rychle ujal vedení, udělali jsme tam hodně chyb. Chtěl bych ale pochválit celý tým za to, jak jsme se zvedli a vrátili se do utkání. V prodloužení byly šance na obou stranách. Nájezdy jsou pak loterie a v té štěstí dneska nestálo na naší straně.” zhodnotil utkání náš nejlepší hráč Ondřej Balner.

FBC Letka Toman Finance Group - FAT PIPE Start98 4:5pn
branky: 22. Jan Hranický, 44. Jan Hranický, 44. Ondřej Balner, 55. Vojtěch Blana - 6. Viktor Chaloupka, 7. Filip Kovářík, 15. Martin Škorpa, 16. Filip Kovářík, N Matěj Netrefa; rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 61; zásahy brankářů: Matyáš Dušan Bazala 27 - Tadeáš Hendlinger 26; po třetinách: 0:4, 1:0, 3:0, 0:0

Další utkání mužského áčka je na programu v sobotu 20. 1. 2024, kdy se od 20:00 hod. představíme na domácí palubovce TJ Znojmo LAUFEN CZ.