FBC LetkaZnojmo
8:4(0:1,3:1,5:2)
so 8. 10. 2022 17:00 @ TJ Slavia Malé Hoštice, 1. liga mužů, 7. kolo

První domácí vítězství

První ligové vítězství v letošní sezóně na domácí palubovce si připsalo mužské áčko, když dokázalo porazit TJ Znojmo.

S odhodláním navázat na úspěšné vystoupení v Poháru Českého florbalu nastoupili k dalšímu ligovému utkání naši muži. Vyšlo to, cesta k vítězství se však nerodila lehce.

První třetinu si na své konto připsal soupeř, a to když pěkným uvolněním překonal Tomáše Petra v brance. To, co nás opět trápilo, byla efektivita. Šancí nebylo v první třetině málo, avšak jejich proměnění bylo velkým problémem.

Prostřední část utkání se nesla ve znamení velkého obratu. Krok se soupeřem srovnal dorážkou na hraně velkého brankoviště Gryz. Ten však dlouho neváhal a odpověděl šťastnou brankou na 1:2. Zdálo by se, že nás to zlomí, nestalo se. Technickou chybu ve formě podklouznutí soupeře využil Hubl. Zde se sluší říct, že hráč soupeře se snažil, byť otřesen nečekaností situace, postavit a částečně zapojit do hry. Kdyby situace vedla ke zranění, určitě by byla řešena jinak. Obrat druhé třetiny završil pak West, když z téměř poloviny hřiště propálil vše, co mu stálo v cestě.

Ve třetí třetině jsme pak odskočili do vedení, a to když Šrámek precizně rozehrál z rohu a na vzdálenější tyči našel Gryze a ten si připsal druhou branku v utkání. Soupeř se však nevzdal a využitou přesilovkou snížil stav utkání na 4:3. Zajímavé dvě minuty utkání pak zažil Honza Slaběňák - napřed zvýšil na 5:3, aby však obratem namazal soupeři, který tak byl v utkání stále na dostřel. Klid na florbalky nám přinesla branka juniora Martina Döhnera, který při rychlém brejku doplnil Dominika Hubla a využil jeho nabídku skórovat. Vojáček s Blanou pak využili power-play Znojma, když druhý jmenovaný přes vracevšího se brankáře dopravil míček do branky. Účet utkání pak uzavřel svou druhou brankou v utkání Slaběňák.

V utkání nám vyšlo to, co nás trápilo v minulých utkání, a to bylo zejména proměňování šancí.

Další utkání je na programu v neděli 16. 10., a to na palubovce DDQ Florbal Chomutov.

FBC Letka Toman Finance Group - TJ Znojmo LAUFEN CZ 8:4
branky:
27. Matyáš Gryz, 34. Dominik Hubl, 37. Petr West, 46. Matyáš Gryz, 53. Jan Slaběňák, 58. Martin Döhner, 58. Jan Vojáček, 59. Jan Slaběňák - 3. František Blažek, 28. František Blažek, 47. Tomáš Kucharič, 55. Vojtěch Vlček; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 23; zásahy brankářů: Tomáš Petr 24 - Jakub Pechura 22; po třetinách: 0:1, 3:1, 5:2;