Související zápas

FBC Letka
FBC LetkaKanonýři
4:11(2:2,2:2,0:7)
ne 12. 11. 2023 17:00 @ SH ZŠ Kobeřice, 1. liga mužů, 12. kolo
183_20231113_114139.jpg

Utkání před skvělou kulisou rozhodlo závěrečné dějství

Ve 12. kole 1. ligy se áčko představilo na domácí palubovce proti týmu Kanonýři Kladno.

Úvod utkání patřil hráčům Kladna. Byli aktivnější a vytvářeli si šance. Po zásluze tak šli v 1. třetině hned dvakrát do vedení. Áčko však v obou případech našlo poměrně rychlé odpovědi. Na 1:1 srovnával Honza Hranický, který chytře zakončil šanci, kterou mu skvělou přihrávkou nabídl Vojta Blana. Na 2:2 pak srovnával kapitán Jirka Šrámek, kterého našel před odkrytou branku David Svoboda. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhá část utkání začala gólově lépe pro hostující tým. Kladno se prosadilo po rychlém přechodu na útočnou polovinu. V polovině utkání však přišel velký obrat domácích. Nejprve přesně k tyči mířil Honza Bura. Skóre na stranu áčka pak překlopil Honza Vojáček, který trefil odkrytou kladenskou branku. Vedení však áčku nevydrželo dlouho. Šťastnou střelou po zemi se prosadil kladenský útočník, a tak i po druhé siréně byl stav nerozhodný.

První zlomový moment utkání přišel na začátku závěrečného dějství. Kladno vstřelilo vedoucí branku zrovna ve chvíli, kdy se na hrací plochu vracel vyloučený Jirka Šrámek. Kladno pak další branku přidala šťastnou střelou po zemi. Definitivní zlom utkání pak přišel pět minut před koncem třetí třetiny. Kladenští dostali svému přízvisku Kanonýři a nasázeli áčku hned 5 branek. Skóre se tak zastavilo na konečném stavu 4:11. Nutno podotknout, že výsledek je k aktivitě a solidní hře áčka poměrně krutý a neodpovídá o reálném stavu na hřišti.

Utkání bohaté na branky sledovala fantastická kulisa - na tribunu si našlo cestu 253 diváků! Děkujeme!

“Soupeř přijel k utkání v kvalitní sestavě. Jejich síly jsme si byli vědomi. Snažili jsme se na to připravit. Čtyřicet minut jsme dokázali držet tempo, hráli jsme jednoduše, nekazili jsme přihrávky. Ale ve 3. třetině, nevím čím to bylo, jsme vypnuli a nehráli jsme to, co jsme chtěli. Kazili jsme jednoduché přihrávky, soupeř hrál dobré krosové přihrávky a z toho taky padaly jednoduché branky. S takovým soupeřem, jako je Kladno, nemůže hrát aktuálně vyrovnanou partii." zhodnotil utkání nejlepší hráč našeho týmu David Svoboda.

Další utkání je na programu již v pátek 17. 11., kdy se áčko představí od 18:00 hod. na palubovce nováčka soutěže Orky Čelákovice.

FBC Letka Toman Finance Group - Kanonýři Kladno 4:11
branky: 10. Jan Hranický, 18. Jiří Šrámek, 31. Jan Bura, 31. Jan Vojáček - 8. Matyáš Bachmaier, 17. Vojtěch Novák, 24. Martin Fojtík, 36. Matěj Čika, 42. Matyáš Bachmaier, 47. Matěj Čika, 55. Kryštof Krbec, 56. Vojtěch Novák, 60. Dominik Janda, 60. Tadeáš Chroust, 60. Adam Kuchynka; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 253; zásahy brankářů: Matyáš Dušan Bazala 25 - Jakub Janoušek 29; po třetinách: 2:2, 2:2, 0:7

foto: Ondřej Kovalčík & Mikuláš Celta

Související články

FBC Letka