FBC LetkaFbC Plzeň
8:7 po prodl.(1:4,2:0,4:3)
so 22. 10. 2022 17:00 @ TJ Slavia Malé Hoštice, 1. liga mužů, 9. kolo

V dramatickém utkání s Plzní bereme dva body

Ve velké drama, které mělo průběh jízdy na horské dráze, se proměnilo utkání 9. kola 1. ligy s Plzní.

Nováček z Plzně se v prvoligové sezoně cítí jako ryba ve vodě. Není tedy k podivu, že na kontě má již 10 bodů a slušné skóre 44:47. Historicky první střet tak dával tušit, i k naší aktuální formě, že půjde o vyrovnané utkání.

Naši kluci měli skvělý vstup do zápasu. Elbl našem křížným pasem z obraného pásma Filipa, ten druhým krosem našel Hubla, který svižným nájezdem na osu hřiště propálil hostujícího gólmana. Otěže utkání, zejména ty gólové, pak převzali hosté. Napřed vyrovnali stav utkání, aby pak v posledních dvou minutách prvního dějství předvedli doslova brankový uragán a překlopili průběžný stav utkání na svou stranu.

Co nám v utkání extrémně vycházelo, byly vstupy do jednotlivých třetin. Ten druhý jsme přetavili v branku již po 15 vteřinách. Blana využil vysokého napadání Vojáčka s Hranickým a překonal hostujícího brankáře. To však nebylo od nás v prostřední části utkání vše. K obratu ve skóre zavelel, jako správný kapitán, West, když snížil na 3:4.

Ve třetí části nám opět vyšel vstup - tentokrát již po 8 vteřinách. Vysokého napadání trojce Vojáček - Blana - Hranický využil posledně jmenovaný a vyrovnávací trefou dal tušit, že to dnes bude pořádné drama. Misky vah na naši stranu překlopili Vojáček s Hublem. První  se prosadil střelou od levého mantinelu, druhý pak střelou od pravého mantinelu. Velká škoda, že jsme stav 6:4 neudrželi delší dobu. Dvacet vteřin od poslední branky se prosadil po chybném převzetí našich hráčů soupeř a drama pokračovalo. Lehký klid na florbalky nám dal Kahánek, když se prosadil přesně s koncem přesilové hry střelou z velkého brankoviště. Bohužel pro nás pak ú řadoval soupeř. Po pěkné akci snížil, aby pak využil individuální chyby v naši rozehrávce a utkání srovnal.

V prodloužením hraném tři na tři se ze samostatného nájezdu prosadil zoro trikem Šimon Toška a získal tak pro naše barvy důležitý bod navíc.

Další utkání je na programu již v pátek 28. 10., kdy na domácí palubovce přivítáme FAT PIPE Start98.

FBC Letka Toman Finance Group - FbC Plzeň 8:7p
branky:
2. Dominik Hubl, 21. Vojtěch Blana, 31. Petr West, 41. Jan Hranický, 43. Jan Vojáček, 45. Dominik Hubl, 48. Radim Kahánek, 65. Šimon Toška - 9. Matěj Čelakovský, 19. Tomáš Němeček, 20. Vít Malý, 20. Matěj Čelakovský, 45. Václav Zábran, 49. Václav Zábran, 52. Vojtěch Kuneš; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 1:3; využití: 0:0; diváků: 42; zásahy brankářů: Tomáš Petr 17 - Jan Král 21; po třetinách: 1:4, 2:0, 4:3, 1:0