9:4(2:1,4:2,3:1)
st 20. 12. 2023 18:30 @ SH SportPoint Brno, 1. liga mužů, 17. kolo

Vánoční zázrak se nekonal, áčko s Bulldogs prohrálo

V dohrávce 17. kola 1. ligy se áčko představilo na palubovce Bulldogs Brno.

Poslední utkání kalendářního roku pro nás začala výborně. V 5. minutě vystřelil tak prudce Honza Vojáček, že i když si domácí brankář sáhl na míček, nedokázal jej zkrotit tak, aby neskončil v brance. Ve zbývajícím průběhu třetiny jsme inkasovali hned dvakrát, a to po individuálních zaváháních. V prvním případě utekl našim útočníkům jeden z brněnských hráčů a střelou na bližší tyčku překonal Toma Petra v brance, ve druhém případě prováhal čas na rozehrávku Tom Zach a pro domácí pak nebyl problém uklidit míček do branky. Obě dvě branky dělila sotva minuta. Po úvodním dějství utkání tak vedli domácí 2:1.

Prostřední část utkání začala i tentokrát lépe pro nás. David Svoboda po nahrávce Honzy Vojáčka využil přesilovou hru a rázem jsme byli opět na dostřel. I tentokrát však domácí kontrovali slepenými brankami, tentokrát během necelých 45 vteřin. Nutno ale říci, že v prvním případě jim hrálo do karet také štěstí, jelikož Maty Gryz zlomil při přihrávce florbalku a musel tak střídat, čehož Bulldogs dokázali využít. Nám se opět povedlo dostat se na dostřel jedné branky, a to když Honza Vojáček proměnil suverénně trestné střílení. Brňané pak ale ukázali, proč jsou letos jedni z největších favoritů na postup do Superligy, a to když vstřelili další dvě branky - v jednom případě opět zaváhal v rozehrávce Tom Zach, ve druhém případě si obranné dvojce nepohlídala odraženou střelu od zadního mantinelu. Po druhé části tak domácí vedli 6:3.

Paradoxně i závěrečná třetina pro nás začala vstřelenou brankou - prosadil se Marťas Döhner. Po hříchu to byla ale naše poslední branka v utkání. Bulldogs dokázali přidat ještě 3 a v dohrávce 17. kola tak zvítězili výsledkem 9:4.

"Na palubovku Bulldogs Brno jsme přijeli s cílem získat body, ideálně vyhrát. V úvodu utkání se nám povedlo držet i taktiku, která k tomu měla vést. V prostřední části jsme ztráceli tempo utkání a domácí díky tomu navýšili svůj náskok. Třetí třetina se spíše jen dohrávala, byť jsme domácím nechtěli nechat body lacino. Utkání rozhodly naše individuální chyby a nedůraz v brankovišti." zhodnotil utkání náš nejlepší hráč Marťas Döhner.

Bulldogs Brno - FBC Letka Toman Finance Group 9:4
branky: 10. Matyáš Bohuslav Vidaillac, 11. Adam Vágner, 31. Lukáš Gregr, 32. Filip Sedmera, 37. Richard Kalousek, 40. Lukáš Mráz, 47. Petr Koláčný, 52. Filip Sedmera, 55. Matyáš Bohuslav Vidaillac - 5. Jan Vojáček, 24. David Svoboda, 35. Jan Vojáček, 46. Martin Döhner; rozhodčí: Tomáš Brus - Roman Sladký; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 111; zásahy brankářů: Jakub Haltmar 13 - Tomáš Petr 25; po třetinách: 2:1, 4:2, 3:1

Tímto zápasem uzavřelo áčko kalendářní rok 2023. Prvoligový kolotoč se naplno v novém roce rozběhne hned první lednový víkend - v neděli 7. 1. 2024 se od 18:00 hod. představíme na palubovce Otrokovic.