FBC LetkaTroopers
7:6(2:2,2:1,3:3)
so 11. 2. 2023 17:00 @ TJ Slavia Malé Hoštice, 1. liga mužů, 25. kolo

Výhra nad TROOPERS = jistota play-off

Povedlo se! I přes dramatický závěr utkání a velký tlak TROOPERS jsme dokázali uhájit vítězství, které nám i v letošní sezóně zaručilo postup do play-off.

Vítězství se však nerodilo snadno. Jako první se do zápasových statistik zapsal soupeř, a to když v polovině první třetiny prošel přes celé hřiště a s trochou štěstí překonal Toma Petra v brance. Touto brankou odstartovala gólová smršť. Za třicet vteřin se nám povedlo srovnat - Simon Mahla našel na ose hřiště Kubu Košarišťana a ten přišpendlil míček pod horní tyčku. Za dalších třicet vteřin si však soupeř, naštěstí naposledy v utkání, vzal vedení na svou stranu, a to když za záda Toma Petra prošla střela od mantinelu na vzdálenější tyč jeho branky. Do šaten se však šlo za nerozhodného stavu - na ose hřiště Danek Filip rychlou střelou z otočky našel volné místo v postoji hostujícího brankáře.

V páté minutě druhé třetiny jsme se ujali vedení, a to po pohledné akci druhé formace. Marťas Sedláček dobře vyvezl z míček obrané poloviny, přihrál jej Dominu Hublovi, který ve velkém brankovišti našel florbalku Danka Filipa a ten umístil míček do odkryté branky. Byla to jeho druhá branka v utkání a celkově již patnáctá v letošním ročníku 1. ligy. Vyrovnaný průběh utkání však nadále pokračoval. Tom Petr sice dobře zasáhl proti střele jednoho z hostujících hráčů, na dorážku z brankoviště byl však krátký. První zlomový okamžik pak přišel za minutu. Nádhernou akci první lajny zakončil do odkryté branky Honza Vojáček a do šatny jsme tak šli s jednobrankovým náskokem.

Veseleji nám bylo na začátku třetí třetiny, a to když Michal Hložanka s notnou dávkou štěstí poslal lehkým obloučkem míček za hostujícího brankáře. Ještě veseleji nám bylo v polovině třetiny, když jsme využili přesilovou hru. Tentokrát to nebyl secvičený vzorec, ale dobrá střela Honzy Vojáčka těsně nad palubovkou. TROOPERS se však nevzdali, jelikož hráli o naději postupu do play-off. Za krátkou chvíli po brance Honzy Vojáčka snížili, a to když využili nepozornosti naší třetí formace, která se ještě nestačila úplně srovnat po vystřídání. Naštěstí se nám opět povedlo opět brankově odskočit. Michal Hložanka předstihl soupeře, na kterého směřovala přihrávka, a přihrál Danku Filipovi, který našel ještě lépe postaveného Domina Hubla, pro kterého již nebyl problém umístit míček do branky. Tím však utkání neskončilo. TROOPERS ani za toho stavu nesložili zbraně a snažili se se stavem utkání něco udělat. To se jim povedlo, když v rozehrávce zazmatkoval Kahánek a když využili rychlého protiútoku. Naštěstí pro nás hosté další branky nepřidali, byť k tomu měli, zejména při hře v šesti, slušné příležitosti.

V nervy drásajícím utkání jsme tak zvítězili 7:6 a zajistili si tak bezpečně účast v play-off, kdy díky souhře ostatních výsledků jsme ve hře o přímý postup do čtvrtfinále.

"Utkání jsme mohli odehrát více s klidem, mohli jsme ještě více dřít, ale naštěstí utkání dopadlo tak, jak mělo.” zhodnotil utkání nejlepších hráč našeho týmu Michal Hložanka.

Poslední utkání základní části 1. ligy je na programu v sobotu 18.2., kdy se od 18:00 hod. představíme na domácí palubovce českobudějovických Štírů.

FBC Letka Toman Finance Group - TROOPERS 7:6
branky: 9. Jakub Košarišťan, 18. Daniel Filip, 25. Daniel Filip, 39. Jan Vojáček, 43. Michal Hložanka, 49. Jan Vojáček, 51. Dominik Hubl - 9. Jan Daler, 10. Daniel Hruška, 38. Jiří Koutný, 50. Jiří Koutný, 53. Jiří Knotek, 56. Petr Kadlec; rozhodčí: Ondřej Vašíček - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 85; zásahy brankářů: Tomáš Petr 26 - Michal Melichar 15; po třetinách: 2:2, 2:1, 3:3