ChomutovFBC Letka
0:8(0:5,0:3,0:0)
ne 16. 10. 2022 14:00 @ Městská SH Chomutov, 1. liga mužů, 8. kolo

Z Chomutova s třemi body a vychytanou nulou

Zápas z říše snů - tak by se dalo titulovat vystoupení na půdě Chomutova. Vyšlo nám vše, na co jsme sáhli.

Vstup do utkání byl poměrně vyrovnaný, bylo to hodně o první brance. Ta naštěstí padla do domácí sítě. Döhner se za brankou domácích nenechal obrat o míček a krátkým výběhem po mantinelu našel z téměř nulového úhlu chybu v postavení domácího brankáře. Druhá branka na sebe nechala chvíli čekat - Zach se na půlce šikovně protáhl kolem svého strážce, předložil míček Mahlovi, kterému se, jelikož byl tísněn, míček zamotal mezi nohy a opětovně se vrátil k Zachovi, který jej pohotově uklidil do branky. Třetí branka do domácí sítě už byla důkazem toho, že jsme v zápasové pohodě. Filip si šikovně sběhl za středu za zády svého strážce na vzdálenější tyčku, kde jej pohotově našel Hubl a pro Filipa už nebyl problém se prosadit. Jestli nám vyšla dosavadní část prvního dějství, pak poslední dvě minuty byly naprosto dokonalé. Hubl totiž našel pohotově v náběhu Filipa, který uklidil podruhé míček do sítě, a když Slaběňák propasíroval míček za brankovou čáru vedli jsme již 5:0.

Do druhé části vystřídali domácí brankáře a na chvíli tak dali mužstvu nový impulz. Bohužel pro ně to však k úspěchu nevedlo. Téměř v polovině utkání využil Jiří Šincl přesilovku, když se od mantinelu zaskvěl střelou na bližší tyčku. O minutu později bylo ještě veseleji, a to když, pro toto utkání, dvorní nahrávač Hubl shodil míček do strany na Elbla, který rychlou kličkou překonal už po sedmé domácího strážce branky. Poslední branku třetiny, a zároveň i utkání, vstřelil Ondra Čech, a to když využil rychlého nájezdu Blany a přihrávky přes šířku útočného pásma od Hranického.

I poslední část utkání byla v naší režii, branka již však napadla. Naštěstí nás to tolik mrzet nemuselo, jelikož jsme si v prvních dvou třetinách vypracovali náskok, který již soupeř nedokázal zvrátit. Nutno podotknout, že velký podíl na vítězství má i Tomáš Petr, který v brance předváděl skvělý a koncentrovaný výkon, kdy jako první brankář v letošním ročníku 1. ligy udržel čisté konto.

Další utkání je na programu v sobotu 22. 10., kdy na domácí palubovce přivítáme nováčka soutěže z Plzně.

DDQ Florbal Chomutov - FBC Letka Toman Finance Group 0:8
branky:
7. Martin Döhner, 11. Tomáš Zach, 17. Daniel Filip, 19. Daniel Filip, 20. Jan Slaběňák, 31. Jiří Šincl, 32. Tomáš Elbl, 38. Ondřej Čech; rozhodčí: Jiří Jelínek - Josef Libecajt; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 176; zásahy brankářů: Bruno Vagel 9, Matěj Chabr 20 - Tomáš Petr 20; po třetinách: 0:5, 0:3, 0:0;