6:1(1:0,2:0,3:1)
so 4. 2. 2023 19:00 @ SH Maloměřice, 1. liga mužů, 24. kolo

Z palubovky Hattricku bez bodů

Druhé vítězství v řadě jsme nepřidali, všechny body zůstaly v Brně.

Případný bodový zisk by nás, při konstelaci dalších výsledků mohl poslat do play-off. Do utkání jsme tak šli s jasnou taktikou, a to znepříjemnit soupeři jejich útočné snahy těsnou osobní obranou a z té pak těžit. Dařilo se nám to poměrně době, navíc jsme hrozili z protiútoku. Bohužel pro nás to byli ale domácí, kteří vstřelili minutu před koncem první části branku. Střelou z otočky se po závaru před naší brankou prosadil Vít Máček a do šaten tak šli s nejtěsnějším možným náskokem domácí.

Prostřední část utkání se nesla v podobném duchu jako ta první. Bohužel to byli opět domácí, kterým se povedlo skórovat. Střelou mezi vlastními nohami využil v polovině utkání rychlý brejk domácí Slezák. Tentýž hráč pak přidal ještě branku, a to když domácí spolu s koncem přesilové hry prostřelili Toma Petra v brance. Do šaten se tak šlo za stavu 3:0 pro domácí.

V závěrečné třetině hráli domácí, díky náskoku, poměrně lehce, a to jim přineslo další branky. Na 4:0 zvyšoval Tomáš Brom, když využil efektivní přihrávky svého spoluhráče. Na 5:0 domácí odskočili když využili přesilovou hru. Nám se povedlo vstřelit čestný úspěch třicet vteřin před koncem. Vojta Blana našel z rohu Honzu Hranického a ten pokazil domácímu Kolajtovi radost z čistého konta. Poslední branku utkání vstřelili ještě domácí a po sérii čtyř proher v řadě se tak mohli radovat z vítězství.

"Z naší strany to byl nepovedený zápas. Myslím si, že to pramenilo hlavně z neproměněných přesilovek a celkově také neproměněných šancí. Soupeř své šance pak využil, a to jak z přesilových her, tak po našich chybách. Domácí vyhráli zaslouženě.” řekl k utkání nejlepších hráč našeho týmu Honza Hranický.

Další utkání je na programu v sobotu 11.2., kdy se od 17:00 hod. představíme na domácí palubovce v nejdůležitějším utkání sezóny - o postup do play-off si to v přímém souboji rozdáme s brněnskými TROOPERS.

FBŠ Hummel Hattrick Brno - FBC Letka Toman Finance Group 6:1
branky: 20. Vít Máček, 32. René Slezák, 37. René Slezák, 44. Tomáš Brom, 54. Jonáš Kůra, 60. Jaroslav David - 60. Jan Hranický; rozhodčí: Libor Gavlas - Martin Petřík; vyloučení: 6:3; využití: 1:0; diváků: 56; zásahy brankářů: Ondřej Kolajta 15 - Tomáš Petr 12; po třetinách: 1:0, 2:0, 3:1