Související zápasy

FBC Letka

Z palubovky Hattricku vezeme stav 1:1 na zápasy

O víkendu začala čtvrtfinálová série mezi námi a brněnským Hattrickem.

První utkání série pro nás začalo nejlépe, jak mohlo. V páté minutě první třetiny Danek Filip aktivně napadal rozehrávku soupeře a to natolik, že za brankou uzmul míček a backhandem jej poslal před branku na Marťase Sedláčka, který jej pohotově poslal za záda domácího brankáře. Do šaten se však šlo za nerozhodného stavu, když domácí využili rychlý přechod do útoku a chvíli nepozornosti domácí obrany, která nechala volného hráče domácích na ose hřiště.

Druhá třetina pak začala lépe pro domácí. Ti se prosadili po nenápadné akci už ve druhé minutě. Naštěstí pro nás, alespoň pro danou chvíli, jim vedení dlouho nevydrželo. Prakticky hned po buly se dvojce Tom Hanzlík a Honza Slaběňák vydala napadat soupeře, který míček neměl plně pod kontrolou. Prvně jmenovaný jej pak pošoupl druhému a ten našel místo v postoji domácího brankáře. Od této chvíle se už ale prosazovali jen domácí. Do vedení šli ještě ve druhé třetině, když vystihli naši rozehrávku a rychlým zakončením umístili míček do odkryté branky.

Třetí třetina byla, bohužel pro nás, v plné režii domácích. Ti postupně navyšovali své vedení. Nejprve rychlým odskočením a zakončením do odkryté branky. Na 5:2 zvýšili domácí po rychlém brejku a špatném přebrání útočících hráčů našimi obránci. Šestá branka patří do kategorie nejlacinějších. Při napadání se nechal Honza Vojáček lehce oběhnout jedním z domácích hráčů, který nikým neatakován doběhl až před naší branku a uklidil míček do sítě. Další branku přidali domácí po rychlé rozehrávce a střele od mantinelu. Branku na konečných 8:2 pak domácí vstřelili s notnou dávkou štěstí v posledních vteřinách utkání.

“První třetina docela ušla, chvíli jsme dokonce vedli. Ve druhé třetině to taky nebylo špatné, prohrávali jsme jen o gól. Nedali jsme ale přesilovku, brejky, nějaké šance. To asi rozhodlo. Pak jsme dostali ve třetí třetině spoustu gólů po chybách a už se nám to rozpadlo. Myslím si, že nás nalomily ty rychlé góly, které jsem dostávali. Nám se nedařilo vstřelit žádný, a to asi rozhodlo. Psychika, morálka. To nás asi zlomilo.” zhodnotil první utkání série Danek Filip.

FBŠ Hummel Hattrick Brno - FBC Letka Toman Finance Group 8:2
branky: 15. Nikolas Zouhar, 22. Marek Fuchs, 38. René Slezák, 47. Lukáš Vlach, 52. Jan Morávek, 55. Tadeáš Gryc, 58. Lukáš Suk, 60. Lukáš Jelínek - 5. Martin Sedláček, 23. Jan Slaběňák; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 75; zásahy brankářů: Filip Létal -2 - Tomáš Petr -8; po třetinách: 1:1, 2:1, 5:0

Druhé utkání série začali lépe domácí. V 10. minutě první třetiny protečoval domácí útočník nahození z půlky hřiště. Pak ale bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Přihrávka Vojty Blany na přední tyčku našla Honzu Hranického a ten srovnal stav utkání. To, co nám nevyšlo v sobotu, nám, naštěstí, vyšlo v neděli. Rychlý brejk Toma Hanzlíka s Jirkou Šrámkem zakončil v polopádu druhý jmenovaný. Ještě veseleji bylo o dvě minuty později, a to když další rychlý protiútok zakončil přesnou střelou Michal Hložanka. Do šaten jsme tak šli za výborného stavu 1:3.

V polovině druhé části jsme měli díky nařízenému trestnému střílení po faulu na aktivního Michala Hložanku možnost odskočit do tříbrankového vedení. Kapitán týmu Peťa West nabídnutou příležitost zkušeně využil. Nádhernou branku pak vstřelil Vojta Blana. Na polovině hřiště si zkušeně obhodil bránícího hráče, pak si míček vyměnil s Honzou Vojáček, aby nakonec rychlou kličkou zasunul míček pod domácího brankáře. Ukázkové nedáš dostaneš znamenala šestá branka v domácí síti. Radim Kahánek doslova namazal domácím na snižující branku. Ti naštěstí trefili pouze tyč dobře postavené branky a z následného protiútoku se pak hezkým trikem prosadil, již podruhé v utkání, Michal Hložanka. Stav utkání byl tedy pro nás před třetí třetinou velmi příznivý, vedli jsme 1:6.

Třetí třetina musela být ze strany domácích hra na riziko, pokud chtěli pomýšlet na úspěch. To se jim z části povedlo, když v polovině třetí části využili hru 6 na 5. Ve hře bez brankáře pak domácí, hnáni touhou po vyrovnání, pokračovali. Naštěstí jsme to byli my, kteří se prosazovali po zbytek zápasu. Po výhozu Marťase Döhnera našel Michal Hložanka před prázdnou branku Danka Filipa a ten se nemýlil. Další branku přidal Marťas Döhner, a to když využil nabídku Michala Hložanky. Účet zápasu podtrhl, s trochou dávkou štěstí, Tom Elbl, když se do prázdné branky trefil přes celé hřiště.

"První nepovedené utkání jsme se snažili hodit za hlavu a neřešit to. Říkali jsme si "je to jen 1:0" a další zápas se bude hrát zase od nuly. Nový den, nový zápas. Ve druhém utkání jsme byli, troufl bych si říci, lepším týmem. Byli jsme v úplném laufu. Od začátku utkání jsme se hecovali. Jsem rád, že zápas takhle dopadl. Za nás v Brně asi splněno, série je 1:1. Těšíme se na domácí palubovku. Myslím si, že v dalších zápasech bude důležité vyrovnat se s tím, že máme bod a že máme šanci postoupit. Na to jsme si někteří asi nemysleli. Takže důležité bude udržet to v hlavách.” zhodnotil druhé utkání série Tom Petr.

FBŠ Hummel Hattrick Brno - FBC Letka Toman Finance Group 2:9
branky: 10. Nikolas Zouhar, 50. Martin Nagy - 11. Jan Hranický, 17. Jiří Šrámek, 19. Michal Hložanka, 34. Petr West, 35. Vojtěch Blana, 38. Michal Hložanka, 54. Daniel Filip, 57. Martin Döhner, 60. Tomáš Elbl; rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 104; zásahy brankářů: Filip Létal 6, Ondřej Kolajta 7 - Tomáš Petr 21; po třetinách: 1:3, 0:3, 1:3

Následující víkend, tedy 11. a 12. 3., bude pokračovat čtvrtfinálová série domácími zápasy. V sobotu i v neděli nastoupíme vždy od 18:00 hod. na SH Sareza Ostrava. Vstup pro děti a mládež do 18 let bude zdarma. Taktéž bude vstup zdarma pro všechny, kdo dorazí v klubovém oblečení (dres, mikina, triko) anebo v klubové barvě (modrá).