Související zápas

FBC Letka
Start98FBC Letka
8:7 sam. náj.(2:4,3:0,2:3)
ne 22. 1. 2023 14:00 @ SH Jižní Město, 1. liga mužů, 22. kolo
81_20230123_115254.jpg

Z utkání se Startem98 bereme bod

V rámci 22. kola 1. ligy zavítalo naše áčko na palubovku pražského Startu98. Z utkání, kde se skóre přelévalo ze strany na stranu, jsme bohužel brali pouze jeden bod, a to za prohru po nájezdech.

Utkání pro nás tentokrát začalo relativně dobře. Honza Slaběňák našel křižnou přihrávkou na druhém mantinelu Michala Hložanku, který táhlou střelou propálil poprvé domácího brankáře. O tom, že nás v utkání čeká hodně branek, dávalo tušit rychlé vyrovnání domácích, kteří využili chybu v rozehrávce Kuby Košarišťana. Jak florbal dokáže být jednoduchý nám pak ukázalo duo Vojta Blana a Honza Hranický. Prvně jmenovaný rozehrál standardní situaci na toho druhého a ten nám vrátil vedení. Soupeř však i na tuto branku našel rychlou odpověď a dokázal srovnat. Vedení nám vrátil pohotovou dorážkou Jirka Šrámek. Když pak Ondra Čech dokázal zužitkovat z brankové čáry přesilovou hru, šli jsme do šatny dokonce s dvoubrankovým náskokem.

Na začátku druhé třetiny jsme mohli odskočit do ještě většího náskoku. Neproměnili jsme nabídnuté trestné střílení a ani další šance. Soupeř nás za to dokázal dokonale potrestat. Třemi brankami v rozmezí 92 vteřin otočil utkání na svou stranu a bylo tak na nás, zda se zvládneme do utkání vrátit a náskok soupeře dotáhnout.

Třetí třetina se nesla, ostatně jako celý zápas, ve znamení hry "vše do útoku". Naštěstí jsme to byli častěji my, kdo jsme se prosazovali. Marťas Sedláček šikovně z rohu našel Kubu Košarišťana a ten svou premiérovou brankou za náš tým srovnal stav utkání. Domácí se však znovu zvládli ujmout vedení. I na toto jsme však našli odpověď, a to když dorážkou z velkého brankoviště zužitkoval Tom Zach naší další hru v početní výhodě. Utkání se pak dokonce, byť na malou chvíli, překlopilo na naší stranu. Michal Hložanka našel zpoza branky Honzu Vojáčka a ten se po dvouzápasové gólové odmlce dokázal prosadit. Téměř okamžitě však soupeř přistoupil ke hře bez brankáře, které mu přinesla kýžený efekt a srovnání stavu utkání na 7:7.

V prodloužení mohl rozhodnout prakticky každý. Velké šance se střídaly na obou stranách. Branka však nepadla, a na řadu tak přišlx samostatné nájezdy, ve kterých byl šťastnější soupeř a získal tak z utkání dva body.

"Utkání se hrálo nahoru-dolů. Myslím, že mohlo dopadnout vítězně pro obě strany. Chvíli jsme vedli my, chvíli vedl Start. Dneska se neřešila obrana, hrálo se vyloženě vše do útoku. Myslím si, že diváky musel zápas bavit, ale trenéry už tolik ne. Zahráli jsme si ale dobře, bohužel na nájezdy už byl šťastnější soupeř a já jim tímto gratuluji." zhodnotil utkání nejlepších hráč našeho týmu Honza Hranický.

Další utkání je na programu v sobotu 28. 1., kdy se od 17:00 hod. představíme, po delší odmlce, na domácí palubovce v hale TJ Slavia Malé Hoštice, a to v zápase proti Bulldogs Brno.

FAT PIPE Start98 - FBC Letka Toman Finance Group 8:7pn
branky: 4. Matěj Duda, 11. Jakub Dufek, 34. Tomáš Matoulek, 35. Lukáš Sedláček, 35. Tomáš Matoulek, 54. Marek Šmíd, 58. Marek Šmíd, N Matěj Netrefa - 2. Michal Hložanka, 8. Jan Hranický, 14. Jiří Šrámek, 16. Ondřej Čech, 44. Jakub Košarišťan, 56. Tomáš Zach, 58. Jan Vojáček; rozhodčí: Volodar Ilyk - Artem Zolotar; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 75; zásahy brankářů: Karel Pergler 24 - Tomáš Petr 25; po třetinách: 2:4, 3:0, 2:3, 0:0

foto: FAT PIPE Start98

Související články

FBC Letka
79_20230120_132802.jpg

PREVIEW: Áčko míří do Prahy na Start98

V rámci 22. kola mužské áčko odehraje další důležité utkání v boji o play-off. Na SH Jižní Město se představí v souboji s domácím FAT PIPE Start98.