Související zápas

FBC Letka
FBC LetkaOrka
5:7(1:3,1:1,3:3)
so 2. 3. 2024 20:00 @ SH Sareza Ostrava, 1. liga mužů, 1. kolo
238_20240301_103640.jpg

Začíná boj o všechno, začíná play-down

V rámci 1. utkání play-down se představí mužské áčko na domácí palubovce.

Již o nadcházejícím víkendu vypuknou v rámci druhé nejvyšší soutěže mužů nepopulární souboje o záchranu. Čtyři týmy v rámci play-down čekají nelehké týdny plné stresu, poražené dva celky totiž rovnou sestoupí do Národní ligy.

Zajímavé měření sil proběhne mezi štěpánkovickou Letkou a Orkou Čelákovice. Oba celky se od úvodních kol pohybovaly v dolních patrech tabulky a záchranářské boje je tak neminou. Letka však nakonec dlouho byla i v boji o play-off, avšak nakonec na desáté místo ztratila čtyři body a po loňských vyřazovacích bojích ji tak čekají ty méně příjemné starosti.

Nováček z Čelákovic na tom byl bodově nejhůře z celé soutěže. Orka dokázala posbírat osmnáct bodů, tedy o šest méně než předposlední kunratický Start. Středočeskému celku zlomily vaz především zápasy na venkovních hřištích, na kterých získal pouze tři body. Orka navíc do play-down nevstoupí v ideálním rozpoložení, z posledních deseti klání se z výhry radovala pouze v jednom případě, když si vyšlápla na Ústí nad Labem. Jak se však říká, dlouhodobá část a nadcházející boje v play-off či v play-down, tak to je jiná soutěž.

Vzájemné zápasy hovoří ve prospěch lépe postaveného celku po základní části, tedy Letky. Ta si nejprve v průběhu listopadu odvezla výhru 7:5 ze hřiště soupeře a následně v předposledním kole dlouhodobé části se radovala i v odvetě 7:4. Vzájemné měření při pohledu do individuálních statistik nejvíce sedlo na straně Letky Vojtěchům Blanovi a Šimíkovi, jež zapsali shodně čtyři body. V dresu Čelákovic se nejvíce dařilo Petru Němečkovi, který svého soupeře obdaroval pěti body.

"Základní čast nám ukázala vítězství, porážky, smutek, radost, štěstí i zápas "B" lbec, "A" le věřím, že jsme z toho nasbíraly důležité zkušenosti, které dokážeme zúročit v celém play-down a půjdeme si společně jako TÝM pro to, co nám "L" etce patří. Celá série bude o NÁS, protože vím čeho jsme schopni, když každý nechá na hřišti všechno "A" nevypustí žádný souboj. Doufám, že i diváci jdou do toho s "N" ámi, budou nás podporovat a budou našim motorem za společným "C" ílem." řekl k utkání kapitán týmu Vojta Blana.

Utkání začíná na SH Sareza Ostrava v sobotu 2. 3. 2024 ve 20:00 hod.

foto: Roman Vlachynský (www.vlachynsky.cz)

text: Český florbal (www.ceskyflorbal.cz)