8:7 po prodl.(1:1,2:1,4:5)
ne 26. 11. 2023 17:00 @ MSH Plzeň III (Lokomotiva III), 1. liga mužů, 15. kolo

Ze západu Čech veze áčko bod

V 15. kole 1. ligy se áčko představilo na palubovce Plzně.

Daleký výjezd na západ Čech čekal v neděli naše áčko. Dlouhá cesta se na našich hráčích příliš nepodepsala - v úvodu utkání byli aktivnější, o čemž svědčí i statistika střel z první třetiny, která vyzněla 10:3 v náš prospěch. Byli to však domácí florbalisté, kteří šli do vedení, když využili fatální chyby v rozehrávce Matyho Gryze. Nám se povedlo do konce třetiny srovnat. V závěru přesilové hry se po rychlé sehrávce prosadil, za asistence Vojty Blany, Jirka Šincl. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá třetina začala lépe pro domácí, kterým se během necelých čtyř minut podařilo odskočit do dvoubrankového vedení. Obě branky padly po našich menších či větších chybách. Snížit stav utkání se nám povedlo v jeho polovině. Za své neúnavné napadání byl odměněn brankou Honza Slaběňák. Nutno vyzdvihnout také napadání Vojty Šimíka a pohotovou přihrávku Honzy Bury. Po dvou třetinách tak byl stav 3:2 pro domácí florbalisty.

Třetí třetina nebyla nic pro slabé povahy. V jejím úvodu se nám povedlo srovnat - Honza Blecha našel na ose hřiště Honzu Buru a ten táhlou střelou našel místo u tyčky domácí branky. To, co ale přišlo záhy, asi nikdo nečekal. Během necelých tří minut dali domácí florbalisté stejný počet branek. U první branky jsme nechali z obrany vyjet hráče Plzně až do střelecké pozice, kterou využil, u druhé u toho byl nepříjemně zraněn Peťa West a potřetí soupeř využil našeho neefektivního vysokého napadání. Šílené utkání však pokračovalo i nadále a tentokrát jsme se dokázali prosadit my. Napřed využil clony domácích hráčů Vojta Šimík, kterého našel dobrou přihrávkou Maty Gryz. Pak přišlo klasické "nedáš-dostaneš", kdy domácí nevyužili naší další hrubky v rozehrávce a za nás se naopak hezkou individuální akcí prosadil Honza Vojáček. To však nebylo zdaleka všechno. Domácím se opět povedlo odskočit na rozdíl dvou branek, když využili rychlé přečíslení 2 na 1. Závěr třetiny však patřil nám. Zdramatizovat utkání se povedlo při dvojnásobné výhodě za vyloučení a hru bez brankáře Vojtovi Blanovi, který pohotově dorazil pokus Honzy Hranického. Srovnat stav tohoto dramatického utkání se nám pak povedlo v poslední minutě základní hrací doby, a to opět ve dvojnásobné početní výhodě. Nutno podotknout, že branka Jirky Šincla byla hodně hraniční a pokud by rozhodčí odpískal hru vysokou holí, asi by se tomu nikdo nedivil. Po šedesáti minutách tak utkání vítěze nepoznalo.

Prodloužení bývá, jak všichni víme, hra štěstí a náhody - kor, když se hraje 3 na 3. O extra bodu pro nás mohl rozhodnout z nařízeného trestného střílení po faulu na Vojtu Blanu David Svoboda. Ten v posledním domácím utkání vyzrál na brankáře Ústí, recept na toho plzeňského se mu však najít nepovedlo. Téměř z následného protiútoku pak domácí rozhodli o tom, že extra bod zůstal v Plzni.

“Vstup do utkání byl z naší strany velmi vlažný. Soupeř trestal naše individuální chyby a my neproměňovali gólové situace. Postupně jsme se do zápasu dostávali a dokázali jsme vyrovnat ztrátu tří gólů. Celé prodloužení jsme kontrolovali, bohužel soupeř proměnil naše zaváhání." zhodnotil utkání náš nejlepší hráč Honza Bura.

Další utkání je na programu již v pátek 1. 12., kdy se áčko představí od 18:00 hod. na palubovce domácí haly SH Sareza Ostrava v souboji s Českými Budějovicemi.

FbC Plzeň - FBC Letka Toman Finance Group 8:7p
branky: 3. Tomáš Němeček, 22. Matěj Vošta, 24. Mikuláš Mentberger, 43. Ondřej Horažďovský, 45. Josef Tomášek, 45. Mikuláš Mentberger, 55. Mikuláš Mentberger, 65. Jaromír Täuber - 14. Jiří Šincl, 32. Jan Slaběňák, 42. Jan Bura, 48. Vojtěch Šimík, 51. Jan Vojáček, 59. Vojtěch Blana, 60. Jiří Šincl; rozhodčí: Václav John - Lukáš Starý; vyloučení: 4:0; využití: 0:3; diváků: 123; zásahy brankářů: Martin Bezděk 41 - Matyáš Dušan Bazala 18; po třetinách: 1:1, 2:1, 4:5, 1:0