258_20240531_131939.jpg

Zlatá přípravka na Nisa Open, ostatní týmy se prezentovaly pohledným florbalem

Po skončení mistrovské části sezóny se snažíme přípravu našich hráček a hráčů obohatit účastí na turnajích mimo oficiální soutěže Českého florblau, campy a letní přípravou v druhé polovině prázdnin.

Na první letní turnaj vyrazily celkem 4 naše týmy do dalekého Liberce, kde se zúčastnily turnaje Nise Open. Jelikož jsme jeli už třetím rokem, je naše účast již tradiční. A letos rovněž mimořádně úspěšná, zejména díky těm nejmenším! Klub reprezentovaly týmy mladších žákyň, starších žákyň, přípravky a mladších žáků.

Mlžky, vydatně počtově posílené hráčkami elévského věku, se nikterak nezalekly vyšších soupeře a probojovaly se až k celkově bronzovému umístění, kdy v rozhodujícím duelu smetly tým Hořic 9:1. Individuálního úspěchu dosáhla naše brankářka Adél Halfarová, která obsadila post v bráně v All-star týmu turnaje.

Starší žákyně doplatily na vlhký střelecký prach. Po zpočátku vlažném výkonu postupně zvyšovaly obrátky, ovšem i díky dvěma smolným remízám nakonec při rovnosti bodů celkem tři týmů na nižší počet vstřelených branek nepostoupily do play-off.

Mlži do turnaje vstoupili prohrou. Pak však výrazně přidali a vyhrávali až do čtvrtfinále, kde jim stopku vystavil výběr hráčů Liberce a Mladé Boleslavi.

Týmem turnaje se tak stali přípravkáři, kteří po celou dobu turnaje předváděli pohledný a efektivní florbal, vyhráli všechna utkání a většinou značným brankovým rozdílem. Konzistentní a týmové výkony vedly až ke zlatému vyvrcholení, když ve finále rozprášili pražskou Spartu skórem 11:3. Matyáš Harazim zároveň obdržel cenu pro nejužitečnějšího hráče turnaje.

Blahopřejeme všem hráčkám a hráčům a děkujeme za perfektní reprezentaci klubu. Trenérům a rodičům děkujeme za pomoc a podporu, věříme, že si to děti i rodiče parádně užili a radost i nabyté zkušenosti si přenesou do dalších turnajů a příští sezóny. Poděkování také míří za týmy FBC Orca Krnov a FBC Ostrava a jejich hráčkám a trenérům za to, že doplnily naše výběry v dívčích kategoriích.

Fotogalerie celého turnaje zde.