FBC LetkaOrka
7:4(3:0,2:0,2:4)
so 10. 2. 2024 13:00 @ SH Sareza Ostrava, 1. liga mužů, 25. kolo

Áčko porazilo Orku a před play-down si zvýšilo sebevědomí

V rámci 25. kola 1. ligy se áčko představilo na domácí palubovce v utkání proti Čelákovicím.

Úvod utkání vycházel opticky lépe pro hosty, kteří byli více aktivnější než domácí florbalisté. Do šaten se však šlo veseleji našim borcům. V polovině první třetiny vystihl dobře přihrávku kapitán Vojta Blana a když se pak míček po chvíli opět dostal na jeho florbalu, zamířil nechytatelně pod horní tyčku. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Z obrany si vyšlápl Kuba Vít a přesnou střelou zápěstím zaznamenal svou premiérovou trefu v prvním utkání za naše barvy. Další branku přidal přesným zásahem Vojta Šimík, kterého našel skvělou přihrávkou pod sebe David Svoboda. Po 1. třetině tak na ukazateli svítilo skóre 3:0.

Druhá část utkání byla gólová jen pro naše hráče. V polovině utkání získal míček Dan Peterek, proběhl až na soupeřovu polovinu, kde jej předložil Davidovi Svobodovi a pro něj už nebyl problém trefit odkrytou branku. Na 5:0 zvyšoval Honza Vojáček, když se od mantinelu natlačil až do brankoviště, kde překonal hostujícího brankáře.

Na soupeři bylo vidět, že se chce s výsledkem ještě něco udělat, ale zároveň také to, že nechce ukázat všechny zbraně do možného souboje v play-down. Dvěmi slepenými brankami se dostal na dostřel. Naštěstí se nám podařilo díky přesnému zásahu Ondry Balnera, který napravil své zaváhání u jedné z branek, odskočit do pohodlného náskoku. Brankový účet našich florbalistů podtrhl Marťas Döhner, který s hlavou nahoře našel volné místo v brance. Poslední branky utkání pak vstřelili hosté a konečné skóre se tak zastavilo na stavu 7:4. Nutno říct, že poslední branka hostí nebyla, míček se, dle kamerových záznamů odrazil od přední tyčky naší branky. Naštěstí tato hrubá chyba rozhodčích neměla vliv na výsledek utkání.

“Utkání s Čelákovicemi bylo velmi důležité. Hráli jsme proti soupeři, se kterým se dost možná utkáme v play-down. Takže pro psychiku a pro body do konce sezóny důležité utkání. V první části utkání jsme dali branky, ale byly tam nějaké chyby. Naštěstí je soupeř nevyužil a třetinu jsme vyhráli 3:0. Druhá třetina byla obdobná - měli jsme šance, soupeř trefil tyčky, takže vyrovnané, ale měli jsme více štěstí. Ve třetí třetině nás soupeř zatlačil, začal víc presovat. My jsme z toho měli nějaké šance, ale soupeř dal šťastné góly, některé spíše takové sporné. Celkově to byl vyrovnaný zápas, ve kterém jsme byli šťastnější. Bereme důležité tři body. Doufám, že jsme se i psychicky zvedli díky této výhře.” zhodnotil utkání náš nejlepší hráč Ondra Čech.

FBC Letka Toman Finance Group - ASK Orka Čelákovice 7:4
branky: 10. Vojtěch Blana, 14. Jakub Vít, 16. Vojtěch Šimík, 32. David Svoboda, 38. Jan Vojáček, 48. Ondřej Balner, 59. Martin Döhner - 47. Petr Němeček, 48. Matěj Čech, 60. Jakub Čáp, 60. Václav Kramel; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 45; zásahy brankářů: Tomáš Petr 15 - Dominik Hanuš 27; po třetinách: 3:0, 2:0, 2:4

Poslední utkání mužského áčka v základní části v letošní je na programu v sobotu 17. 2. 2024, kdy se od 18:00 hod. představíme na palubovce Hradce Králové.