FBC LetkaKanonýři
5:6 po prodl.(2:0,2:1,1:4)
čt 17. 11. 2022 16:00 @ TJ Slavia Malé Hoštice, 1. liga mužů, 14. kolo

Áčku nevyšel závěr utkání, dva body si odvezlo Kladno

Dvě třetiny lehká dominance, avšak závěr utkání špatný, a to určilo dva body pro Kladno.

Začátek zápasu nám vyšel. Ve čtvrté minutě první třetiny vystihli Zach se Šrákem rozehrávku Kladna. Šrámek našel rozběhnutého Hanzlíka, který rychlou kličkou obešel hostujícího obránce a vstřelil úvodní branku zápasu. Druhá branka přišla ve druhé části první třetiny. Sedláček vystihl rozehrávku Kladna a v tísni rychlou stahovačkou na forhand dal našim barvám dvoubrankový náskok.

Přesně v polovině utkání udeřili Kanonýři. Rychlý přechod do útoku zakončil na bližší tyčku Tomáše Petra. S odpovědí jsme však přišli rychle. Rychlá kombinace po ose Hubl-Filip-Sedláček znamenala pro posledně jmenovaného druhou branku v utkání. Do šaten po druhé třetině se nám šlo ještě veseleji, a to když po Hložankově letu, přiťukl muž utkání Sedláček míček do palebné pozice Hublovi a ten vstřelil svou letošní devátou branku.

Závěrečné dějství, které nakonec přineslo i obrat v utkání, začalo vyloučením kapitána Westa a proměněnou přesilovkou Kladna. Od mantinelu se dělovkou do vzdálenějšího rohu prosadil Veselý. Přesilovou hru jsme dokázali využít i my. Míček putoval po obvodu útočné poloviny po trase Filip-Šincl-Čech až k zakončujícímu Blanovi, který propálil hostujícího brankáře. S rychlou odpovědí, která byla nejspíše i zlomová, však přišlo Kladno - podruhé v utkání se prosadil Veselý. V polovině třetí části bylo už zaděláno na velké drama, a to když chybu Zacha potrestal agilní Bohuslávek. Pohroma pak přišla tři vteřiny před koncem. Kladno využilo rozehrávku na útočné polovině a hru v šesti - se štěstím se prosadil nejzkušenější hráč hostí Tomáš Chroust a poslal zápas do prodloužení. V něm se štěstí, které nám přálo v minulém kole, přiklonilo na stranu soupeře, který si díky druhé branka Nováka připisuje bonusový bod.

"Za mě bych na tom všem hledal pozitivní věci, na začátku sezóny jsme s Kladnem prohráli 9:2, teď v prodloužení 5:6, a to jsme vedli o 3 góly. Takže jde vidět, že naše výkony gradují. První 2 třetiny jsme hráli přesně to co chceme a umíme byli jsme lepším týmem, ale poslední třetinu jsme v hlavě nezvládli, mysleli jsme si, že to půjde samo, začali jsme dělat zbytečné chyby a měli jsme v hlavě už 3 body. Z toho se musíme ponaučit a další zápas musíme být koncentrovaní 60 minut a jít si tvrdě pro 3 body." zhodnotil utkání náš nejlepší hráč Martin Sedláček.

Další utkání je na programu již v nedělí 20. 11., kdy vyrážíme do Brna k utkání s Gullivers.

FBC Letka Toman Finance Group - Kanonýři Kladno 5:6p

branky: 4. Tomáš Hanzlík, 15. Martin Sedláček, 31. Martin Sedláček, 36. Dominik Hubl, 49. Vojtěch Blana - 30. Vojtěch Novák, 44. Marek Veselý, 49. Marek Veselý, 51. Jakub Bohuslávek, 60. Tomáš Chroust, 64. Vojtěch Novák; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 1:1; využití: 1:1; diváků: 62; zásahy brankářů: Tomáš Petr 17 - Martin Frühbauer 13; po třetinách: 2:0, 2:1, 1:4, 0:1