FBC LetkaAligators
8:4(4:0,1:2,3:2)
so 26. 11. 2022 17:00 @ TJ Slavia Malé Hoštice, 1. liga mužů, 16. kolo

Áčku se odplata povedla

Po nepovedeném vystoupení v osmifinále Poháru Českého florbalu se áčko znovu utkalo s Aligators Klobouky. Tentokrát v rámci utkání 16. kola 1. ligy.

První třetina byla z říše snů a dala tušit, že hráči jsou připraveni oplatit soupeři středeční porážku. V 11. minutě našel Dominik Hubl ukázkovým "citrónem" Martina Sedláčka ve velkém brankovišti. Tomu se zakončení nepovedlo, míček se však dostal k Danku Filipovi, který tenisový jednoručním forhandem otevřel účet zápasu. Druhá branka našich barev byla ve znamení výborné souhry dua Hranický-Blana. Prvně jmenovaný rozehrál volný úder z rohu a pokračoval před branku, kde jej druhý jmenovaný našel po tom, co se skvěle uvolnil za brankou. Závěr třetiny byl pro nás silný. Napřed Jirka Šincl od mantinelu trefil vzdálenější kout soupeři branky a skóre první části utkání uzavřel Danek Filip střelou do odkryté části branky.

Prostřední část utkání patřila, bohužel, soupeři. Dramatizovat utkání začal v jeho polovině, a to povedou individuální akcí Zbořila přes celé hřiště. S odpovědí přispěchal naštěstí Jirka Šincl, když hostujícího brankáře překonal střelou mezi nohy. Bohužel drama pokračovalo. Tomáš Elbl ztratil bohorovně míček na vlastní polovině a soupeř trestal. Když pak v samotném závěru neproměnil trestné střílení Martin Sedláček, byl soupeř na koni.

Ve třetí části uběhlo čtrnáct vteřin, když Zbořil nahodil míček z vlastní poloviny a Zouhar ho lehce tečoval, kupodivu všech, za záda Toma Petra. To bohužel nebylo vše. Za minutu soupeř opět skóroval - tentokrát po našem nedůrazu v předbrankovém prostoru a naše vedení se tak smrsklo pouze na jednu branku. Zřejmě zlomový moment utkání přišel v sedmé minutě. Martin Sedláček ztratil na půlce míček, následnou střelu soupeře však výborně zablokoval kapitán Peťa West a vydal se do útoku. V tandemu našel Danka Filipa a ten střelou po zemi zkompletoval hattrick a vrátil nám poklidnější vedení. Ještě veselejší to bylo o pět minut později. Štírek Ondra Čech se protáhl podél mantinelu, vyvezl míček až na polovinu soupeře, kde následovala souhra Honzů Vojáčka s Hranickým do prázdné branky. Účet utkání pak střelou z otočku pod horní tyčku uzavřel Michal Hložanka.

”První třetina se nám stejně jako ve středu povedla. Kontrolovali jsme hru, vytvářeli si šance a dokonce je i proměňovali. Spojené s dobrými bloky a skvělými zásahy Tomáše Petra jsem šli do šaten za stavu 4:0. Druhá třetina už od nás nebyla to pravé ořechové. Stejně jako ve středu jsme začali hrát soupeřovu hru nahoru dolů. Po sérii nevyužitých přesilovek soupeř snížil. Nástup do třetí třetiny jsem zaspali a kvůli nedůrazu na brankovišti soupeř snížil na rozdíl jednoho gólů. Naštěstí jsme se z toho oklepali, ukázali naši sílu a zbytek třetiny jsme i přes aktivní napadání soupeře znovu kontrolovali. Děkujeme divákům za podporu a těšíme se na vás na dalším domácím utkání.” zhodnotil utkání nejlepší hráč utkání Ondra Čech.

Další utkání je na programu v sobotu 3. 12., kdy se od 20:00 hod. představíme na palubovce Florbal Ústí.

FBC Letka Toman Finance Group - Aligators Klobouky 8:4
branky: 11. Daniel Filip, 15. Jan Hranický, 19. Jiří Šincl, 20. Daniel Filip, 37. Jiří Šincl, 47. Daniel Filip, 52. Jan Hranický, 58. Michal Hložanka - 31. Pavel Zbořil, 38. Mikuláš Svoboda, 41. Matyáš Zouhar, 42. Tomáš Jedlička; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 34; zásahy brankářů: Tomáš Petr 28 - Michal Prokeš 16; po třetinách: 4:0, 1:2, 3:2