AligatorsFBC Letka
6:4
st 23. 11. 2022 20:00 @ SH Křenovice, Pohár Českého florbalu, osmifinále

Muži končí v Poháru Českého florbalu

Bohužel, je to tak. Muži končí po osmi zápasech svou pouť Pohárem Českého florbalu. Stopku jim vystavili Aligators.

Utkání a celá první třetina se pro nás vyvíjela poměrně dobře. Hned ve druhé minutě se prosadil z předbrankového prostoru Tom Hanzlík. Soupeř dokázal v polovině prvního dějství sice vyrovnat, vlastní brankou jsme však šli záhy opětovně do vedení. Když jsme pak dokázali uspět v přesilové hře zásluhou Radima Kahánka, vedli jsme o dvě branky. Bohužel toto vedení mělo jepičí život a soupeř do minuty snížil na 2:3, kdy tímto poměrem skončilo první dějství.

Prostřední část utkání bohatá na góly nebyla. Ze vstřelené branky se radoval pouze soupeř a utkání tak bylo, co se týče výsledku, opět na začátku.

Třetí třetina přinesla ve své první půlce hned tři vyloučení - dvě početní výhody v náš prospěch, jedna pro soupeře. Klíčové však bylo čtvrté vyloučení na naší straně. Hru v oslabení jsme začali slušnou šanci ke skórování. Bohužel jsme jí nevyužili a soupeř začal úřadovat. Gólově se prosadil v půlce přesilové hry. Když pak během necelých 20 vteřin přidal další dvě branky v rychlém sledu, bylo o utkání rozhodnuto. Při závěrečné hře bez brankáře jsme se zmohli už jen na kosmetickou úpravu skóre z florbalky Vojty Blany.

Do čtvrtfinále Českého Poháru tak postupují Aligators. My si na tento úspěch budeme muset minimálně rok počkat.

Aligators - FBC Letka 6:4
branky: 10. Viktor Kejík, 16. Pavel Zbořil, 29. Mikuláš Svoboda, 54. Tomáš Jedlička, 55. Lukáš Gregr, 55. Tomáš Jedlička - 2. Tomáš Hanzlík, 10. David Jarošek, 15. Radim Kahánek, 60. Vojtěch Blana; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 4:3; využití: 1:1; diváků: 19; zásahy brankářů: Patrik Rychlý 10 - Petr Pospiech 18; po třetinách: 2:3, 1:0, 3:1