58_20221130_154330.jpeg

Nejmenší florbalistky a florbalisté zažili turnajovou premiéru

V sobotu 26. 11. 2022 jsme ve sportovní hale v Bolaticích uspořádali SUPERTURNAJ. Ten byl pro mnohé účastníky vůbec prvním turnajem v jejich florbalové kariéře.

SUPERTURNAJ se uskutečnil hned ve dvou kategoriích, kterých se zúčastnilo celkem 10 týmů ze 7 klubů. Dohromady u nás startovala tedy stovka dětí.

Smyslem celého turnaje je, aby se mezi sebou utkaly děti, které s florbalem začínají, aby si děti vyzkoušely, co takový turnaj a zápasy vlastně obnáší a zažily ty nepopsatelné emoce, když rozhodčí poprvé foukne do píšťalky a začne zápas.

Turnaj se odehrál na dvou hřištích, kdy v kategorii mladší přípravky startovalo pět týmů a v kategorii přípravky týmů šest. Mladší přípravka hrála systémem každý s každým, kdy čtyři nejlepší týmy postoupily do play-off. Přípravka pak svůj turnaj hrála ve dvou skupinách po třech týmech, kdy vítěz skupiny postoupil do semifinále a na ostatní čekalo čtvrtfinále.

celkové pořadí mladší přípravka: 1. FBC Tatran Litovel, 2. TJ Slovan Havířov, 3. FBC Letka - medvíďata, 4. 1.FBC Karviná, 5. FBC Letka - slůňata

celkové pořadí přípravka: 1. FBC Tatran Litovel, 2. FBC Mohelnice, 3. 1.SC TEMPISH Vítkovice, 4. FBC Vikings Kopřivnice, 5. FBC Letka, 6. 1.FBC Karviná

S vyhlášením nejlepších týmů turnaje nám pomohl český reprezentant Matyáš Šindler. Je skvělé, že si ve svém nabitém programu, kdy nedávno získal s českým týmem stříbro na mistrovství světa, našel chvíli času a dorazil mezi děti. Zajímavostí pak je, že si Matyáš ve svých florbalových začátcích zahrál ve stejné hale, jako jsme pořádali turnaj pro začínající florbalistky a florbalisty. Kdo ví, třeba v sobotu po palubovce běhal další medailista z mistrovství světa...

Závěrem bychom rádi poděkovali. Nejprve rozhodčím - ti k zápasům přistoupili zodpovědně a hlavně se trpělivě snažili dětem vysvětlovat pravidla florbalu. Turnaj řídila trojce Dominik Malohlava, Matěj Mihalečko a Václav Otisk. Zúčastněným týmům a trenérům za to, že k nám vážili dlouhou cestu a jednak, že se věnují dětem už v tak nízkém věku. Velké díky patří také Filipu Malému, který se oblékl do maskota Wingyho a dělal dětem ještě hezčí turnaj.

Největší díky pak patří rodičům z našeho klubu, a to za pomoc s organizací turnaje a bufetu, který byl příjemným zpestřením celého turnaje.

Velkou fotogalerii z celého turnaje naleznete na naší facebookové stránce.

Související články

FBC Letka