FBC LetkaBulldogs
5:2(1:1,4:1,0:0)
so 28. 1. 2023 17:00 @ TJ Slavia Malé Hoštice, 1. liga mužů, 23. kolo

Premiérové vítězství nad Bulldogs

Premiérová výhra nad brněnskými Bulldogs nám přinesla důležité tři body, které nás pomaličku přibližují vytouženému play-off.

Uspět v utkání bylo důležité pro oba dva týmy. Nám jde stále o jistotu postupu do play-off, brněnským Bulldogs pak o udržení co nejlepší možné pozice do play-off. Jak bývá zvykem ze vzájemných utkání, tak ani toto nenabídlo příliš vstřelených branek. Skóre utkání otevřela souhra naší první lajny. Peťa West si šikovně vyběhl z pozice obránce na osu hřiště, kde shodil míček na Honzu Hranického, který si s odkrytou brankou poradil výborně. Do šaten se šlo, bohužel pro nás, za vyrovnaného stavu, když se hosté dokázali prosadit v poslední minutě, a to z rychlého protiútoku.

Naštěstí na nás inkasovaná branka neměla negativní vliv, ba naopak. Druhá třetina vyzněla gólově lépe pro naše barvy. Hned ve druhé minutě ustál Tom Zach těžký souboj v rohu soupeře a míček prostrčil na Simona Mahlu, který stál za brankou soupeř. Ten pak šikovně našel v náběhu do velkého brankoviště Jirku Šrámka, který backhandem dostal míček za strážce brněnské branky. Ještě veseleji bylo o tři minuty později. Ve hře v početní výhodě se dokázal, byť ne zcela typickou přesilovkovou souhrou, prosadit střelou na bližší tyčku Kuba Košarišťan. Ten se prosadil ve druhém utkání v řadě. Stav utkání pak dokázal soupeř korigovat. Naší chybu na ose hřiště dokázal rychlou souhrou zužitkovat a snížit stav utkání na 3:2. Pak přišly velké chvíle pro, věkem ještě juniora, Marťase Döhnera - ten vstřelil v závěru třetiny dvě velmi důležité branky. Tu první mu připravil Danek Filip, když jej našel na ose hřiště. Druhou branku pak vstřelil Marťas Döhner doslova do šatny, když vteřinu před koncem propálil blok soupeře a také hostujícího brankáře a upravil skóre na 5:2.

Závěrečná třetina přinesla velkou snahu hostů přiblížit se na dostřel a případně otočit stav utkání. Naštěstí se nic z toho, přes slušné šance hostů zejména při hře bez brankáře, nekonalo a mohli jsme tak slavit premiérové vítězství nad brněnskými Bulldogs.

"V utkání jsme odvedli super týmový výkon. Super tři body do tabulky. Bude se nám to hodit do play-off. Teď ještě zbývá dohrát zbytek utkání a pak vyhrát i play-off.” řekl k utkání nejlepších hráč našeho týmu Martin Döhner.

Další utkání je na programu v sobotu 4.2., kdy se od 19:00 hod. představíme na palubovce FBŠ HUMMEL Hattrick Brno.

FBC Letka Toman Finance Group - Bulldogs Brno 5:2
branky: 12. Jan Hranický, 22. Jiří Šrámek, 25. Jakub Košarišťan, 38. Martin Döhner, 40. Martin Döhner - 20. Martin Svatoň, 33. Adam Konečný; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 53; zásahy brankářů: Tomáš Petr 14 - Matěj Faltus 14; po třetinách: 1:1, 4:1, 0:0