5:7(1:3,1:1,3:3)
so 2. 3. 2024 20:00 @ SH Sareza Ostrava, 1. liga mužů, 1. kolo

Úvodní utkání play-down dopadlo lépe pro Čelákovice

V rámci 1. utkání play-down 1. ligy se áčko představilo na domácí palubovce.

Utkání pro nás začalo katastrofálně. Po 22 vteřinách využil zaváhaní Matyho Gryze hostující kapitán a poslal svůj tým do vedení. Hostům se pak povedlo přidat i druhou branku, když využili důrazu na brankovišti. Do konce první části utkání se nám povedlo vstřelit kontaktní branku. Honza Vojáček na půlce vypíchl míček jednoho z bránících hráčů, potáhl si jej na osu hřiště a táhlou střelou snížil stav utkání. Bohužel soupeř přidal do konce první třetiny ještě jednu branku a do šaten se tak šlo za stavu 1:3.

Prostřední část utkání nabídla více soubojů a bylo vidět, že hráči už přepínají do play-down módu. Napadání našich florbalistů bylo aktivnější a přinášelo šance. Hosté se bránili a svou obranu stavěli od poloviny hřiště. Na dostel jedné branky nás dostal Ondra Čech. Bohužel i na tuto branku dokázali hosté odpovědět a po druhé třetině tak byl stav utkání 2:4.

Snový vstup do utkání měli naši florbalisté. Napřed ukázkovou akci první lajny doklepl z velkého brankoviště do prázdné banky David Svoboda a o malou chvíli později srovnal Honza Hranický, který využil napadání svých spoluhráčů. Utkání bylo v tuto chvíli srovnáno a dávalo tušit, že další branka rozhodne. Bohužel ji pro nás vstřelil soupeř, když využil našeho zbavení se míčku z obrany a střelou z od mantinelu překvapil Toma Petra v brance. Hosté pak dokázali využít naši chyby v rozehrávce a nedůrazu a dostali se opět do dvoubrankového vedení. To umocnili ještě při naší hře bez brankáře. V závěru utkání pak už jen Vojta Blana korigoval střelou od mantinelu. V 1. utkání play-down jsme tak na domácí palubovce podlehli Čelákovicím 5:7.

“Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře. Prohrávat 0:2 je špatný vstup. Soupeř pak zaparkoval 2-1-2 autobus, a to byl pro nás problém. Určitě by to byl problém i pro jiné týmy. Nicméně budeme mít dost zápasů, abychom se s tím vyrovnali a přehráli, i když to nebude vůbec jednoduché. Tohle nás v utkání stálo hrozně sil. Téměř hned od začátku utkání jsme museli hrát na dvě lajny. Ve 3. třetině se nám povedlo srovnat, bohužel jsme ale nedali rozhodující branku my, ale soupeř. Je to jen jeden bod, hraje se na čtyři a konec je tehdy, až někdo ty čtyři body získá.” zhodnotil utkání trenér Petr Gajda.

FBC Letka Toman Finance Group - ASK Orka Čelákovice 5:7
branky: 17. Jan Vojáček, 27. Ondřej Čech, 42. David Svoboda, 42. Jan Hranický, 60. Vojtěch Blana - 1. Jakub Doutnáč, 15. Jakub Čáp, 18. Daniel Korych, 37. Jakub Čáp, 50. Sebastian Jakob, 54. Daniel Korych, 58. Daniel Korych; rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 55; zásahy brankářů: Tomáš Petr 24 - Vojtěch Žáček 25; po třetinách: 1:3, 1:1, 3:3

Další utkání play-down 1. ligy je na programu v neděli 10. března 2024, a to od 18:00 hod. na palubovce soupeře, a to konkrétně na MSH Mladá Boleslav.