FbC PlzeňFBC Letka
6:2(1:1,2:0,3:1)
ne 15. 1. 2023 17:00 @ MSH Plzeň (Lokomotiva), 1. liga mužů, 21. kolo

Z Plzně bez bodů

Další důležité utkání sousedů v tabulce bylo na programu v rámci 21. kola 1. ligy. Po dvou výhrách našich barev však tentokrát přišla porážka. Domácí Plzeň ukázala, že z její palubovky se body nevozí a doma zvítězila 6:2.

Na první branku si museli diváci na hale a u videopřenosu počkat až do poloviny první části. Domácí se prosadili díky rychlému výjezdu z poza branky, kdy na první tyčku překvapili Toma Petra v brance. Naše odpověď přišla ještě v první části. Domácí potvrdili, že jsou nejvylučovanějším týmem soutěže, naši hráči zase to, alespoň pro tentokrát, že mají jednu z nejlepších přesilovek. Vojta Blana rychlou krosovou přihrávkou našel Danka Filipa, který předložil na střed odskočivšímusi Ondrovi Čechovi, který se trefil přesně pod horní tyčku domácí branky. Do šaten se tak šlo po první třetině za nerozhodnutého stavu.

O osudu utkání a o tom, že body zůstanou na domácí palubovce rozhodla, částečně, druhá třetina a její závěr. Jirka Šrámek svedl těžký souboj na hraně našeho brankoviště, bohužel u míčky byl později než domácí hráč, který ranou bez přípravy propálil vše, co mu stálo v cestě. Minutu před koncem druhé třetině však bylo ještě hůř. Maty Gryz v rohu obranného pásma hrál až příliš naivně, byl obrán o míček, který se rychle dostal před brankou a ještě rychleji s pomocí břevna potřetí za záda Toma Petra. Druhou část utkání tak domácí vyhráli 2:0, průběžný stav utkání byl 3:1.

Přesilové hry jdou i domácím. Nabídnou početní výhodu využili ve třetí třetině a dostali se už do tří brankového vedení. Ze zápasu jsme mohli udělat ještě notné drama. V rychlém sledu byli vyloučeni dva hráči domácích a nám se naskytla dlouhá, cca 100 vteřin trvající, přesilová hra 5 na 3. Bohužel pro nás, i přes převahu a zajímavé střelecké pokusy, míček v domácí brance neskončil. Po uplynutí přesilové hry udeřili domácí. Rychlý brejk 2 na 1 sehráli plzeňští do prázdné branky a opět o jednu branku odskočili. O korekci výsledku se pak zasloužil Vojta Blana, který se rychlou stahovačkou dostal z mantinelu na střed hřiště a přesným zakončením překonal domácího brankáře. Poslední slovo v utkání měli domácí, a to když střelou tahem ze středu hřiště překonali po šesté Toma Petra v naší brance.

”Utkání jsme nezvládli v hlavách. Celkově ten výkon od nás byl takový vlažný. Těžko jsme se dostávali do zápasu. Když už jsme měli nějakou šanci, tak jsme ji neproměnili. Nefungovali nám základní věci jako přihrávky, hra bez míčku, prostě nic. Trápil nás možná i povrch trochu, ale na to se vymlouvat nebudeme. Do dalších zápasů se musíme zlepšit.” řekl k utkání nejlepší hráč našeho týmu Vojta Blana.

Další utkání je na programu v neděli 22. 1., kdy se od 14:00 hod. představíme v dalším důležitém utkání v boji o play-off, a to na palubovce FAT PIPE Start98.

FbC Plzeň - FBC Letka Toman Finance Group 6:2
branky: 11. Tomáš Němeček, 38. Matěj Vošta, 39. Marek Hozman, 48. Václav Zábran, 53. Marek Hozman, 56. David Kozelka - 15. Ondřej Čech, 54. Vojtěch Blana; rozhodčí: Ondřej Benačan - Patrik Šaroch; vyloučení: 4:2; využití: 1:1; diváků: 112; zásahy brankářů: Martin Bezděk 27 - Tomáš Petr 26; po třetinách: 1:1, 2:0, 3:1